Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.
Üdvözöllek

Köszönöm, hogy megkerestél, nézz körül nálam! Posta Imre

pi-klub_logo.png (275 KB)

Klikkelj rá: Youtube oldalam
...további videók...és itt is...és még néhány (lenne, de ezeket már törölték) ...




Összes cikk kilistázása                news.svg (3 KB)                 Összes cikk
  ^                                     ^                                    ^   
l_________KIVÁLASZTÁS__________l
s_reggel.gif (7 KB)                                                     s_olvastad.gif (1 KB)
HÍREK               ÉDES OTTHON!              CIKKEK

Cikkek

Olcsó módszert találtak az emberi sejtek irányítására!

A Carnegie Mellon Egyetem kutatói olyan technikát dolgoztak ki, amely könnyebbé teszi a neuronok irányítását fény felhasználásával.


A módszert kidolgozó kutatócsoportot Tzahi Cohen-Karni orvosbiológiai mérnöki, anyagtudományi és mérnöki docens vezette. [b]Cohen-Karni csapata[/b] nanocsövek sablonját használta a 3D-s „borzas” grafén (fuzzy graphene) szintéziséhez, olyan anyagot hozva létre, amely könnyebben képes fototermikusan stimulálni a sejteket. Ez az anyag lehetővé teszi a kutatók számára, hogy optikailag stimulálják a neuronokat, méghozzá bármiféle genetikai módosítás nélkül. Ráadásul az NT-3DFG névvel jelölt fejlesztés kevés energiát használ, minimalizálva ezzel a sejtstresszt.

A grafén bőségesen rendelkezésre áll, olcsó és kompatibilis a biológiai anyagokkal. Cohen-Karni laboratóriuma évek óta használ grafént a különböző kutatásokhoz, így elegendő tapasztalatot gyűjtöttek az anyaggal kapcsolatban, és kidolgozták a „fuzzy”, magyarul „borzas” grafén létrehozásának technológiáját. A kétdimenziós (2D) grafénpehely síkból történő növesztésével egy szilikon nanosávos struktúrán képesek 3D-s struktúrát létrehozni szélessávú optikai abszorpcióval és páratlan fototermikus hatékonysággal. Ezek a tulajdonságok ideálissá teszik a grafént a sejtek elektrofiziológiai modulációjához való felhasználásra, melyet fény segítségével, az optokapacitív hatáson keresztül érnek el a kutatók. Az optokapacitív hatás megváltoztatja a sejtmembrán kapacitását a gyorsan alkalmazott fényimpulzusok miatt. Az NT-3DFG könnyen elkészíthető szuszpenzióban, lehetővé téve a sejtek jelátvitelének tanulmányozását mind a 2D sejtrendszerekben, mind a 3D-ben; ilyenek például az emberi sejt alapú organoidok.

Az ilyen rendszerek nemcsak elengedhetetlenek annak megértéséhez, hogy a sejtek miként lépnek kölcsönhatásba egymással, hanem nagy lehetőséget hordoznak magukban a terápiás beavatkozások kifejlesztéséhez is. Ezen lehetőségek feltárását azonban korlátozza a meglévő optikai távirányító technológiák jelenléte miatt kialakuló celluláris stressz kockázata. Az NT-3DFG használata kiküszöböli ezt a kockázatot azáltal, hogy lényegesen kevesebb energiát fogyaszt.


Az NT-3DFG biokompatibilis felülete könnyen módosítható kémiailag, sokoldalúvá téve a különféle sejttípusoknál és környezetekben való felhasználást. Az NT-3DFG alkalmazásával fototermikus stimulációs kezeléseket lehet kifejleszteni a motoros toborzáshoz az izmok aktiválásának indukálására, vagy irányíthatják a szövetek fejlődését egy organoid rendszerben.

“A kifejlesztett technológia lehetővé teszi számunkra, hogy in vivo kölcsönhatásba lépjünk akár a mesterséges szövetekkel, akár ideg- vagy izomszövettel. Ezáltal elérhető, hogy a fénnyel távolról, nagy pontossággal és kevés energiával irányítsuk és befolyásoljuk a szövetek működését” – mondta Cohen-Karni.

A csoport megállapításai mind a sejtek közötti kölcsönhatások megértése, mind az emberi test saját sejtjeinek potenciálját kihasználó terápiák kifejlesztése szempontjából jelentősek. Az NT-3DFG alkalmazásával létrehozott nanoszerkezetek jelentős hatást gyakorolhatnak az emberi biológia és az orvostudomány jövőjére.

A teljes tanulmány itt érhető el. [url]https://newtechnology.hu/az-uzleti-eletben-a-pontossag-egyben-takarekoskodas-az-eroforrasokkal/[/url]

Posta Imre 2020.07.27 631 olvasás 0 hozzászólás 0 értékelés Nyomtatás

0 hozzászólás

Szólj hozzá

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
  • Még nem küldtek hozzászólást


Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Bejelentkezés vagy Regisztráció az értékeléshez.
Felülmúlhatatlan! (0)0 %
Nagyon jó (0)0 %
Jó (0)0 %
Átlagos (0)0 %
Gyenge (0)0 %
Bejelentkezés
Még nem regisztráltál?
Regisztráció
Új jelszó kérése