Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.
Üdvözöllek

Köszönöm, hogy megkerestél, nézz körül nálam! Posta Imre

pi-klub_logo.png (275 KB)

Klikkelj rá: Youtube oldalam
...további videók...és itt is...és még néhány (lenne, de ezeket már törölték) ...




Összes cikk kilistázása                news.svg (3 KB)                 Összes cikk
  ^                                     ^                                    ^   
l_________KIVÁLASZTÁS__________l
s_reggel.gif (7 KB)                                                     s_olvastad.gif (1 KB)
HÍREK               ÉDES OTTHON!              CIKKEK

Cikkek

Elemzők: Kína a vártnál sokkal korábban átveheti a világgazdaság vezető szerepét az Egyesült Államoktól

Nem ezt a cikket kerestem, de a lényeg, hogy kongatják a harangot, hogy Kína a "pénzügyi góré". Baruhék ezt megcsinálták korona vírus címszó alatt. Maci is mindjárt kilő, spricceli az olajat, mint a vadállat! Király! Londoni pénzügyi elemzők szerint a koronavírus-járvány globális gazdasági hatásai miatt Kína az eddig vártnál öt évvel előbb veheti át az első helyet Amerikától a világ legnagyobb gazdaságainak ranglistáján, de a helycsere így is csak a jelenlegi évtized végére valószínűsíthető.

Az egyik legtekintélyesebb londoni gazdasági-üzleti elemzőcég, a Centre for Economics and Business Research (CEBR) minden év végén összeállítja a következő másfél évtizedre szóló prognózisát a világ vezető gazdasági erőcentrumainak sorrendjéről a dollárban, folyó áron számolt nominális hazai össztermék (GDP) alapján. Szombaton ismertetett éves elemzésükben (CEBR World Economic League Table, WELT 2021) a ház szakértői közölték: számításaik szerint a világgazdasági szintű hazai össztermék az idén 4,4 százalékkal zuhant. A cég elemzői szerint ez azt is jelenti, hogy a globális GDP-érték 2020-ban hatezer milliárd dollárral lesz kevesebb a CEBR egy évvel ezelőtti előrejelzésében valószínűsített szintnél. A CEBR várakozása szerint ugyanakkor a koronavírus elleni oltóanyagok megjelenésének hatására 2021-ben erőteljes fellendülés várható: a pénteki prognózis alapján a ház jövőre 5,3 százalékos globális GDP-növekedésre számít reálértéken. A CEBR londoni elemzői szerint a világgazdaság hosszabb távon behozza a koronavírus-járvány okozta veszteségek zömét, de a globális GDP-érték várhatóan még 2034-ben is ezermilliárd dollárral lesz kevesebb a cég korábbi előrejelzéseiben arra az évre valószínűsített szintnél. A tanulmány kiemeli, hogy a kínai gazdaság láthatóan jobban állta a koronavírus-járvány viharát, mint a nyugati gazdaságok. Ennek alapján a CEBR azzal számol, hogy Kína már 2028-ban, a cég egy évvel ezelőtti prognózisában szereplő időpontnál öt évvel korábban átveszi az első helyet az Egyesült Államoktól a világ legnagyobb gazdaságainak ranglistáján. A CEBR tavaly decemberben összeállított éves WELT-előrejelzésében még az szerepelt, hogy az Egyesült Államok és Kína 2033-ban cserél helyet a legnagyobb gazdaságok globális mezőnyének első két helyén. Idei tanulmányában a ház hangsúlyozza, hogy a világgazdaság a következő másfél évtizedben általánosságban is egyre inkább keletre tolódik. A CEBR szerint ennek jele, hogy a 2020-as WELT-rangsor felső tízes mezőnyében szereplő országok összesített teljesítményének 19 százalékát európai gazdaságok adták, ám részarányuk 2035-re várhatóan már csak 12 százalék lesz. A folyamatot illusztrálja az is, hogy a CEBR pénteki előrejelzése szerint India, amely a legnagyobb gazdaságok idei WELT-ranglistájának hatodik helyén áll, 2035-ben már a 3. helyen lesz, Indonézia pedig a 15. helyről a 8. helyre kerül. A CEBR hosszú távú prognózisa szerint a magyar gazdaság a 193 gazdaságot számláló listán az idén az 55. helyen lesz a dollárban mért hazai össztermék alapján, és ez a pozíció a másfél évtizedes előrejelzési időszak végéig nem sokat változik: a cég az 56. helyet valószínűsíti Magyarország számára 2035-re.(Ezt a cikket a Krónikáról másolták: https://kronikaonline.ro/gazdasag/elemzok-kina-a-vartnal-sokkal-korabban-atveheti-a-vilaggazdasag-vezeto-szerepet-az-egyesult-allamoktol) [url]https://kronikaonline.ro/gazdasag/elemzok-kina-a-vartnal-sokkal-korabban-atveheti-a-vilaggazdasag-vezeto-szerepet-az-egyesult-allamoktol[/url]

Posta Imre 2021.01.31 627 olvasás 7 hozzászólás 0 értékelés Nyomtatás

7 hozzászólás

Szólj hozzá

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
  • Dance Monkey
    Dance Monkey
    Már régen átvette. Minden vacakot ott gyártanak. Tessék elmenni az üzletbe és megnézni mi származik Kínából és mi az usából.....
    Az amerikai GDP jelentős része csak papíron létezik. Illetve ott se, csak virtuálisan.
    - 2021. 02. 01. 00:37
  • J
    Az amerikai filmiparra sincs már Kínának szüksége. Nem jönnek be a máshol nagy sikert aratott amerikai filmek sem.
    Mindegyikben politika, vagy Kína ellenesség jegyei tünnek fel.
    https://edition.cnn.com/2021/01/28/me...index.html
    A filmek nagy része agymosás céljára készül , sokszor egykaptafára.: van bennük tűz, víz, öldöklés, pornóba hajló szexjelenetek. Rúdtáncosnő nélkül nem is film a holivudi. Olyanok mint a hamburger. Minden van bennükm mégsem emészthetőek.
    Van néhány kiváló filmjük, amelyek azonban nem a mostai idők termékei, még nem a piacra, a közfogyasztásra gyártottak.
    - 2021. 02. 01. 01:14
  • rich932
    De mi az, hogy átveszi? Mintha lenne amerikai gazda(g)ság , vagy kínai gazda(g)ság... gazda az mindig is egy van csak hol itt hol ott gazdáskodik/gazdagodik és ahol már jól meggazdagodott ott gizdáskodik. No ez a székhely mostan éppen Kína lesz, mert kínálkozik a lehetőség. A helyi lerakat kis kör-álja pedig majd ott székel ahol eddig a székely, mert ugye a leányvállalatnak es kell székhely, a selymes út csupa jószándékkal vagyon kikövezve a kalmárok meg elfáradnak mire ideérnek a teli zsák csupa jószándékkal s mikor messzi keletről ideér Tel Izsák jól esik néki, az ismerős szó Mózestül, jahve hozott te Izsák... Nem lesz itt semmi változás csak lokalitásában fog változni a "globalitás" . Olyan ez mintha a rákos beteg azon morfondírozna, hogy mellik jobb az, hogy eddig a gyomrában volt daganat vagy az hogy újabban átszékelt az agyába...
    - 2021. 02. 01. 09:10
  • mentsvar
    mi az, hogy átveszi? És mi az, hogy kínai, amerikai. Mi az, hogy GDP határozza meg. Visszajutunk oda, hogy nemzet, mint fogalom, vagy globalista, multinacionalitás. Amilyen mértékben képesek vagyunk a nemzeteket stabilizálni, erősíteni, olyan mértékben fog visszaszorulni a nemzetközi hatás. A nemzetközi sikamlós, és nem vállal felelőséget. A nemzeti áll, látod, és vállalja a következményeket. Nem csak a szótő miatt, a nemzetnek köze kell legyen a genetikához. A családokból kinövő nemzetek. A család egy állandó, szilárd képződmény, a szeretői társas kapcsolatok illékonyak. A férfi női nem állandó, a többi gender ideiglenes. Azt hiszem, hogy a jobb és baloldal között a legfontosabb különbség a felelősségvállalás, a következményeknek az elviselése. A becsület. A nemzetnek vármegyékre, falvakra, családokra kell támaszkodnia, és azokat erősítenie. És ezekután kijelenthetjük: a (több mint száz nemzetségből álló) kínai birodalom GDP-je nagyobb, mint a (nemzetségeket nem tartalmazó) amerikai egyesült államoké.

    Tehát nem mindegy, hogy nemzet vagy birodalom, és az sem mindegy, hogy kevert etnikumu mű-állam, vagy genetikai, kultúrális évszádasos nemzetről beszélünk.
    - 2021. 02. 01. 10:31
  • G
    Valami Amerika után Kína?

    Mit is jelenthet ez nekünk, magyaroknak?

    Nehogy már valaki valami jobbról, szebbről kezdjen el álmodozni, minden realitást nélkülözve.

    Volt szerencsém? átélni, személyesen látni, amikor egy egész várost átvesznek a kínaiak. Kezdetben lassan, itt ott feltűntek, majd hirtelen mindenhol, minden és mindenki kínai lett. A város Vancouver.
    Az egyetlen még látható kisebbség a pakisztáni és indiai színesek maradtak.

    Amerika se hozott semmi jót Magyarországnak, se 1956-ban, se a nagy büdös "rendszerváltoztatás" után.
    Persze amikor valaki Amerikáról, vagy Kínáról, maciról vagy Indiáról beszél, ne felejtse el, hogy a nagy sakkjátszmában ezek a bábuk. A kéz amely ezeket mozgatja a talmudi érdekszövetség hátsó hatalma.

    Kína vezető szerepében az a legveszélyesebb ránk nézve, hogy olyan túl sokan vannak,és szaporák, így fizikailag sincs szükségük magyar (vagy bármilyen) birkákra, a kínai birkák még nálunk is birkábbak.......
    - 2021. 02. 01. 10:37
  • J
    Kezdi kiszorítani Kína Oroszországot is a hadiipari termékek világpaícáról, ráadásul úgy, hogy a tőlük vett haditaechnikai eszközöket" szépen" lekoppintotta. Már nem importál annyit az oroszoktól, legyártja licenz nélkül saját maga.
    https://topwar.ru/179455-poprosjat-po...henij.html

    Igy könnyű fejlődni. Már csak a meglévőt kell egy kicsit módosítani, tovább fejleszteni. Ravasz...Komor

    Február 9 -én lesz egy videokonferencia Kína kezdeményezésére + 17 közép és kelet- európai vezető részvételével.
    https://index.hu/kulfold/2021/02/01/1...szag_kina/
    Lassan a USA búcsút inthet gazdasági befolyásának ebben a térségben is.
    - 2021. 02. 01. 19:50
    • Vero6
      Hát ez nem<br />újdonság 🤣 <br />dolgoztam egy egészen világhirü amcsi cégnek. Ök is elkövették azt a hibát, (több mint 20éve) hogy elvitték a technologiát Kinába. Aztán csak nem jöttek a megrendelések. Mire észbekaptak, a kis sárgák teleszórták a környéket a kis változtatással piacra dobott, pont olyan cuccal, mint amit az amcsik akartak arrafelé eladni. Az amcsik meg csak kapkodták a fejüket. Késö bánat persze. Úgy látom a helyzet mit sem változott azóta.
      - 2021. 02. 01. 20:59

Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Bejelentkezés vagy Regisztráció az értékeléshez.
Felülmúlhatatlan! (0)0 %
Nagyon jó (0)0 %
Jó (0)0 %
Átlagos (0)0 %
Gyenge (0)0 %
Bejelentkezés
Még nem regisztráltál?
Regisztráció
Új jelszó kérése