Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.
Üdvözöllek

Köszönöm, hogy megkerestél, nézz körül nálam! Posta Imre

pi-klub_logo.png (275 KB)

Klikkelj rá: Youtube oldalam
...további videók...és itt is...és még néhány (lenne, de ezeket már törölték) ...




Összes cikk kilistázása                news.svg (3 KB)                 Összes cikk
  ^                                     ^                                    ^   
l_________KIVÁLASZTÁS__________l
s_reggel.gif (7 KB)                                                     s_olvastad.gif (1 KB)
HÍREK               ÉDES OTTHON!              CIKKEK

Cikkek

Barátkozik a kínai és orosz elnök

Tegnap néztem a beszédet és olyan jó volt látni Putyinon az a szeretetet, szinte kereste a szavakat, hogy mondja el mennyire boldog. Nem halt még ki a szeretet a világból! Judapesten a kínai autonóm katonai egyetem a bizonyíték erre. Hszi Csin-ping kínai és Vlagyimir Putyin orosz elnökA kínai-orosz baráti együttműködés folytatásában állapodott meg Hszi Csin-ping kínai és Vlagyimir Putyin orosz elnök, aki videokapcsolaton keresztül egyeztetett.


A Hszinhua kínai állami hírügynökség tudósítása szerint a két államfő a megbeszélés során megállapodott a Kína és Oroszország jószomszédi és baráti együttműködéséről szóló egyezmény meghosszabbításában.

Az egyeztetésről kiadott közös nyilatkozatból kiderül: Hszi szerint a két ország együttműködése “pozitív lendületet kölcsönöz a nemzetközi közösségnek egy olyan időszakban, amikor a világ komoly változásokon megy keresztül, az emberiség pedig számos válsághelyzettel találja magát szemben a fejlődés útján”. A kínai elnök aláhúzta: a kínai-orosz együttműködés példát állít a nemzetközi kapcsolatok új fajtája számára.

A kínai-orosz kapcsolatok fejlődésével párhuzamosan Peking és Moszkva viszonya Washingtonnal egyaránt feszültebbé vált az utóbbi években.

A Global Times című, angol nyelvű kínai lap rámutatott: a két elnök az elmúlt hat hétben már másodszor lépett egymással kapcsolatba. Legutóbb május 19-én, egy kétoldalú atomenergiai együttműködési projekt megnyitó ünnepségét tekintették meg együtt. A mostani egyeztetésre pedig három nappal a Kínai Kommunista Párt megalapításának századik évfordulója előtt került sor.

A Kreml által kiadott nyilatkozatból kiderül: Hszi és Putyin hétfői megbeszélése egybeesett a baráti együttműködésről szóló egyezmény aláírásának huszadik évfordulójával. A megállapodást 2001-ben Csiang Cö-min akkori kínai elnök és Putyin látta el kézjegyével.

A Sputnik News orosz hírportál cikke szerint a 25 cikkelyből álló dokumentum automatikus meghosszabbításáról a felek már márciusban megállapodtak. Vang Ji kínai külügyminiszter június 1-én úgy nyilatkozott: az eredetileg húsz évre szóló egyezmény új típusú nagyhatalmi viszonyt alakított ki Kína és Oroszország között. Szergej Lavrov, az orosz külügyi tárca vezetője pedig márciusban úgy vélekedett: az elmúlt két évtizedben az orosz-kínai viszonyt jellemző dinamikus együttműködés bizonyította, hogy a megállapodás kiállta az idő próbáját és a benne foglalt vállalásokat teljesítik.

[url]https://biztonsagpiac.hu/baratkozik-a-kinai-es-orosz-elnok[/url]

Posta Imre 2021.06.29 699 olvasás 3 hozzászólás 0 értékelés Nyomtatás

3 hozzászólás

Szólj hozzá

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
  • A
    Akkor most a húgyszínű cigányok elkezdik kiírtani magyaroszág területéről a románcigányokat?
    - 2021. 06. 29. 17:11
  • M
    ahogy nézzem covid játékot--hát nagyon nem bizzom putyinban--mert ugy látszik oroszok is hullani fognak
    - 2021. 06. 29. 17:28
  • Posta Imre
    A hiperszonikus fegyverek réme – megelőző csapástól félnek
    Káncz Csaba Káncz Csaba

    A globális hatalmak egymásra mutogatnak, miközben eszük ágában sincs szabályozni a hiperszonikus fegyverek fejlesztéseit. A pekingi vezetés azt állítja, hogy szükséges előrehaladást elérnie, különben „az amerikai hiperszonikus fegyverek megelőző, lefejező támadást indíthatnának a kínai nukleáris arzenállal szemben.” Káncz Csaba jegyzete.

    A globális csapásmérési képességre alkalmas hiperszonikus fegyverek megjelenése újabb dimenzióját nyitja meg a fegyverkezési versenynek, ebben pedig gyakorlatilag minden vezető globális hatalom egyaránt részt vesz. Szakértők szerint ezek a fegyverek a nukleáris tölteteknél is veszélyesebbek lehetnek, de a szuperhatalmaknak eszük ágában sincs szabályozni a fejlesztésüket. Hiperszonikusnak nevezünk minden repülő testet, ami legalább a hangsebesség ötszörösére, vagyis Mach 5-ös sebességre képes gyorsulni.
    Az Egyesült Államok

    A Biden-kormányzat padlógázt nyomott a jövő évi központi költségvetés tervezetében, és 3,8 milliárd dollárt kért a hiperszonikus fegyverekkel kapcsolatos kutatásokra. Ez csaknem 20 százalékos ugrás ahhoz a 3,2 milliárdhoz képest, amit még a Trump-kormányzat igényelt a 2021-es évre.

    Nincsen garancia arra, hogy a Kongresszus ezt a magas összeget jóváhagyja. Tavaly ugyanis a Képviselőház védelmi beszerzésekért felelős albizottsága a két hiperszonikus rakéta prototípusból egyet elkaszált.

    A kormányzat számvevőszéki irodája egy nem régi jelentésében kiemeli, hogy „70 kísérlet folyik hiperszonikus fegyverek és kapcsolódó technológiák kifejlesztésére, amely a 2015-2024-es időszakban csaknem 15 milliárd dollárba kerül”, főként a Pentagon költségvetéséből. Mike White, aki a Pentagonban felügyeli a hiperszonikus fegyverek programját, június másodikai beszédében leszögezte, hogy az USA ellenfelei kényszerítették bele Washington, hogy ezt a fegyverrendszert prioritássá tegye.

    Valóban, két hete Jon Hill, a Rakétavédelmi Ügynökség (MDA) igazgatója elmondta szenátusi meghallgatásán, hogy „az amerikai repülőgép-anyahajók már ki vannak téve a hiperszonikus fegyvereknek, amelyeket az ellenfeleink jelenleg állítanak hadrendbe. Az amerikai haditengerészet kezdeti védelmi megoldásokat fejlesztett ki ezen veszélyek elhárítására.”

    Az MDA 8,9 milliárd dollárt kért a jövő évi költségvetésben, azzal a céllal, hogy következő generációs elfogórendszert fejlesszen ki az USA területére, egyben űrbázisú követőket a veszélyek időbeli felfedezésére.
    - 2021. 06. 29. 21:34

Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Bejelentkezés vagy Regisztráció az értékeléshez.
Felülmúlhatatlan! (0)0 %
Nagyon jó (0)0 %
Jó (0)0 %
Átlagos (0)0 %
Gyenge (0)0 %
Bejelentkezés
Még nem regisztráltál?
Regisztráció
Új jelszó kérése