Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.
Üdvözöllek

Köszönöm, hogy megkerestél, nézz körül nálam! Posta Imre

pi-klub_logo.png (275 KB)

Klikkelj rá: Youtube oldalam
...további videók...és itt is...és még néhány (lenne, de ezeket már törölték) ...




Összes cikk kilistázása                news.svg (3 KB)                 Összes cikk
  ^                                     ^                                    ^   
l_________KIVÁLASZTÁS__________l
s_reggel.gif (7 KB)                                                     s_olvastad.gif (1 KB)
HÍREK               ÉDES OTTHON!              CIKKEK

Cikkek

18 hónappal a pandémia előtt koronavírus fejlesztésére kértek támogatást tudósok

Ne egyetek Betmant! Denver-i szabadkő...ncs köze? 18 hónappal a világjárvány előtt a kínai Vuhanban dolgozó tudósok javaslatot nyújtottak be arra vonatkozóan, hogy olyan továbbfejlesztett, levegőben terjedő koronavírussal fertőzzenek meg denevéreket, amelyek egyébként emberekre is átterjedhetnek, derült ki egy 2018-ban benyújtott támogatási kérelemből.



Egy nemrég kiszivárgott dokumentumból kiderült, hogy mindössze 18 hónappal az első COVID-19 esetek megjelenése előtt a kutatók támogatást vártak egy tudományos projekthez, mely keretében a kínai Yunnanban élő barlangi denevérekbe levegőben is terjedő koronavírus tüskefehérjéket juttattak volna.

Azt is tervezték, hogy genetikailag továbbfejlesztett vírusokat hoznak létre, amelyek viszonylag könnyen megfertőzhetik az embert. Ehhez 14 millió dollárt kértek a Védelmi Kutatási Projektek Ügynökségétől (Darpa).

A pályázatot Peter Daszak, az amerikai székhelyű EcoHealth Alliance zoológusa nyújtotta be, aki azt remélte, hogy géntechnológiával olyan vírust tud létrehozni, ami az emberi sejtekbe is könnyen bejuthat. Valljuk be őszintén, ez választ adhatna a tudományos közösségben régóta fennálló kérdésre, hogy hogyan fejlődött ki a SARS-CoV-2, és hogyan válhatott ennyire virálissá.

Daszak javaslatában az is szerepelt, hogy a nagy kockázatú természetes koronavírustörzseket összekeverjék fertőzőbb, de kevésbé halálos változatokkal. A kutatókból álló “denevércsapatban” részt vett Dr. Shi Zhengli a Vuhan-i Virológiai Intézet szaktekintélye, valamint több amerikai kutató az Észak-Karolinai Egyetemről és a US Geological Survey National Wildlife Health Center-ből.

A Darpa visszautasította a szerződést – mondván: “Egyértelmű, hogy a Peter Daszak által vezetett javasolt projekt veszélybe sodorhatja a helyi közösségeket”, miközben arra figyelmeztetett, hogy Daszak nem mérlegelte teljes mértékben a vírus fokozásával járó veszélyeket annak levegőbe juttatásával.

A támogatási dokumentumokból kiderül, hogy a csoportnak is voltak aggályai a programmal kapcsolatban.

Angus Dalgleish, a londoni St Georges Egyetem onkológus professzora ugyanakkor azt állítja, hogy a kutatás a támogatás nélkül is folytatódott.

Ideje megvenni azt a 0.001 BTC-t. Részletekért kattints ide! 🚀🤑

Amint a Telegraph találóan megjegyzi Daszak ugyanaz az amber, aki a The Lancet tudományos szaklapban tavaly megjelent levél mögött állt, amely kizárta a koronavírus laboratóriumi kiszivárgásának hipotézisét, és rövidre zárta a COVID-19 eredetével kapcsolatos vitákat.

Peter Daszak és az EcoHealth Alliance (EHA) azt javasolta, hogy a Vuhan-i Virológiai Intézet által gyűjtött halálos, levegőben terjedő denevérkoronavírusokat injekciózzák be egerekbe és több más állatba is.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik névtelenül nyilatkozó tudósa a The Telegraphnak elmondta, hogy Daszak támogatási kérelme megdöbbentő módon a halálosabb MERS (Middle-East Respiratory Syndrome) felerősítésére irányuló terveket részesítette előnyben.

“Az ijesztő az, hogy fertőző, levegőben terjedő MERS-vírusokat készítettek” – mondta a forrás, hozzátéve: “Ezeknek a vírusoknak a halálozási aránya meghaladja a 30 százalékot, ami legalább egy nagyságrenddel halálosabb, mint a Sars-CoV-2. Ha az egyik receptorpótlójuk a Mers vírushoz hasonlóan terjedne, miközben megtartaná ezt a halálozási arányt, akkor ez a világjárvány szinte apokaliptikus lenne.”

Azért arra ugye még emlékszünk, hogy az egész COVID-19 sztori a denevérlevessel kezdődött?
[url]https://www.bitcoinbazis.hu/18-honappal-a-pandemia-elott-koronavirus-fejlesztesere-kertek-tamogatast-tudosok/[/url]

Posta Imre 2021.09.26 1148 olvasás 4 hozzászólás 0 értékelés Nyomtatás

4 hozzászólás

Szólj hozzá

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
  • Posta Imre
    Megdöbbentő dolgot állítanak a kínai kutatók a koronavírusról: itt kell keresni az eredetét


    Kínai kutatók 142 denevér koronavírust azonosítottak egy nagyszabású tanulmányukban, ám azok közül egyik sincs kapcsolatban a Covid-19 kórokozójával, a SARS CoV-2 vírussal, valamennyi a 2003-ban SARS-járványt (súlyos akut respiratorikus szindróma) okozó koronavírussal áll rokonságban - adta hírül a South China Morning Post című hongkongi napilap.

    A Research Square honlapon közzétett tanulmányt, amely még szakértői jóváhagyásra vár, a pekingi Patogénbiológiai Intézet kutatói készítették, akik 2020 januárja, az új koronavírus-járvány megjelenése óta több mint 4700 denevért gyűjtöttek be és vizsgáltak szerte az országból.
    A denevéreket tartják a SARS-Cov-2 elsődleges forrásának, bár az állatról emberre kerülés körülményei nem ismertek. Korábbi kínai tanulmányok azt feltételezték, hogy a SARS-CoV-2 olyan denevér-koronavírusokhoz hasonlít a leginkább, amelyek Kanton tartományban a leggyakoribbak.
    A kínai kutatók 2016 óta 56 denevér faj több mint 13 ezer egyedét gyűjtötték be és vizsgálták a koronavírus eredetét kutatva. A szakemberek megvizsgáltak továbbá 102 denevérmintát is, amelyeket a járvány eredetének feltételezett vuhani Huanan piacon gyűjtöttek be.
    Orbán Viktor elárulta, milyen korlátozásokra számíthatunk a koronavírus miatt: őket érinti leginkább

    Legújabb vizsgálataik alapján a tudósok azt feltételezik, hogy a SARS-CoV-2 vírushoz legközelebbi vírusok igen ritkák a denevérekben Kínában.
    "Ez az első olyan új minta, amelyet a pandémia kezdete óta kínai tudósok jól ismert csoportjától láttam a SARS-szal kapcsolatos koronavírusokról Kínában" - idézte a hongkongi lap Peter Daszak járványökológust, aki az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Kínában járt kutatócsoportjának tagja volt. A csoport a járvány eredetét kutatta.

    A kínai kutatók úgy vélik, hogy a vírus eredetét a szomszédos országokban kell keresni.
    "A SARS-CoV és a SARS CoV-2 vírus ősei az Indokínai-félszigeten vagy még délebbre keringhetnek" - írták.

    Az elmúlt hónapokban több olyan denevér-koronavírusra bukkantak Délkelet-Ázsiában, amely az új koronavírussal áll rokonságban. Egy francia és laoszi tudóscsoport a minap közölte, hogy a Laosz északi részén lévő mészkőbarlangokban élő denevérékben megtalálták a világjárványt okozó SARS CoV-2 legközelebbi ismert ősét - emlékeztetett a hongkongi napilap.
    https://www.life.hu/hirek/20210925-ki...n=ott_a_03
    - 2021. 09. 26. 09:52
  • L
    Ez a cikk szerintem a Telegraph egyik fizetős cikkének a fordítása. Ez a rész " levegőben is terjedő koronavírus tüskefehérjéket juttattak volna" emlékeim szerint pontosabban fordítva az volt, hogy "bőrön áthatoló nanorészecskék és aeroszol" ez egy igen fontos részlet és ennek a technológiának az említése (és feltételezem , hogy nem maradt terv szinten) igen sok mindent megmagyaráz.
    - 2021. 09. 26. 12:23
    • Z
      Te az "okos por"-ról írsz szerintem. Sajnos létezik Kanadából van az infóm. A Nano méret miatt olyan apró, hogy ellenállás nélkül tud bejutni a bőrbe. A kérdésem csak az, hogy akkor ellenállás nélkül miért nem tud áthaladni a testen is ? Talán a folyadékáramlás miatt ?
      - 2021. 09. 27. 08:00
      • L
        Zoli, nevezhetjük akárminek. A lényeg hogy: koronavírussal kapcsolatos kutatásnál tervben volt, levegőben "terjed" de a bőrön áthatol és koronavírus tüskefehérjét juttat a testbe. És tudjuk, hogy a tüskefehérje magában is toxin és nem csak a tüdőre de minden ACE2 receptorral rendelkező szervre veszélyes. Szóval érthető, hogy hogyan ugrott át Kínából Iránba aztán az olaszokhoz, úgy hogy a közte lévő országokat kihagyta és, hogy miért is van "hosszú kovid" ugye ami egy csomó szervet károsít és a többi. A kérdésedet nem teljesen értem.
        - 2021. 09. 27. 08:28

Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Bejelentkezés vagy Regisztráció az értékeléshez.
Felülmúlhatatlan! (0)0 %
Nagyon jó (0)0 %
Jó (0)0 %
Átlagos (0)0 %
Gyenge (0)0 %
Bejelentkezés
Még nem regisztráltál?
Regisztráció
Új jelszó kérése