Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.
Üdvözöllek

Köszönöm, hogy megkerestél, nézz körül nálam! Posta Imre

pi-klub_logo.png (275 KB)

Klikkelj rá: Youtube oldalam
...további videók...és itt is...és még néhány (lenne, de ezeket már törölték) ...




Összes cikk kilistázása                news.svg (3 KB)                 Összes cikk
  ^                                     ^                                    ^   
l_________KIVÁLASZTÁS__________l
s_reggel.gif (7 KB)                                                     s_olvastad.gif (1 KB)
HÍREK               ÉDES OTTHON!              CIKKEK

Cikkek

A globális átalakulások felgyorsulása, élesedő harc a világuralomért

Az 1960-as években, a megromlott kínai-szovjet viszony idején létezett egy bugyuta politikai viccecske. Arról szólt, hogy a szovjet-kínai határ mentén mélyrepülésben támadó kínai vadászrepülőgépek lecsaptak a határ túloldalán békésen szántogató szovjet traktorokra.


A traktorok viszonozták a gépfegyver- és rakétatüzet, mire a vadászgépek elmenekültek. Napjaink aktuális liberálbolsevik világmagyarázata szerint a velejéig gonosz Oroszország rárontott a mit sem sejtő, ártatlan Ukrajnára. A békésen dolgozgató ukránok visszaütöttek, és az oroszok, ha nem is menekültek el, de azért, mivel rendesen ágyékon találták őket, most összegörnyedve sziszegnek.

Megtörtént az, aminek nem kellett volna megtörténnie. Putyin belesétált az amerikai kelepcébe, és elkezdte földbe döngölni az amerikaiak által kreált ukrán bábállamot. Világméretű hisztériashow vette kezdetét, ahol természetesen mi, magyarok rúgtuk bele a legnagyobbat Putyin sátáni rezsimjébe. „A budai Átrium színház büféje nem szolgál ki ezentúl orosz vodkát” – dörgi a bosszúmédia, és szinte látom magam előtt, ahogy az orosz elnöki stáb villámsújtottan ájuldozik az újabb kegyetlen szankció hallatán.

Számomra a kitört háború egyik legnagyobb talánya az, hogy mi szükség volt a konfliktusnak ilyen nyílt, brutális formáját választani. Miért nem tudott egy ilyen hatalmas szervezet, mint az orosz titkosszolgálat, valamilyen formában egy oroszbarát rezsimet hatalomra segíteni, egy Majdan-ellenes fordulatot levezényelni? Egy olyan szomszédos országban, ahol majdnem 20 millió orosz ajkú lakos él, ahol a gazdaság teljesen az orosztól függ? Ennél jobb feltételek, ennél lejtősebb pálya egyszerűen nincs is. A titkosszolgálati vezető szinte válogathat, hogy puccsot akar, nyílt forradalmat, bénító országos sztrájkot vagy katonai lázadást. Ennek ellenére még csak egy satnya próbálkozást sem lehetett látni a felszínen. Hogy mi történhetett itt a háttérben, arra nyilván csak az ötven év múlva megjelenő ponyva-kémirodalomnak lesznek leírásai, de hogy komoly orosz titkosszolgálati fiaskó történhetett, az nagyon valószínű.

Kevés gyomorforgatóbb dolog van annál, mint azt nézni, hogy egy afrikai szinten korrupt, velejéig romlott, hazaáruló politikai rezsim, miután kiszolgáltatta az országát az Egyesült Államoknak, majd rászabadította a háború poklát a saját népére, azután a nép tengernyi szenvedése előtt pózolva eljátssza az ártatlan mártírt a világ neoliberális közvéleménye előtt. Mert ezt csak ők veszik be, de ők is csak érdekből zokogják rojtosra a zsebkendőjüket. No nem azért, mert az ’ukrán’ népet sajnálnák annyira – ők csak egy biodíszlet ebben a tragédiában –, hanem mert így lehet megteremteni az indokot az Oroszországgal való leszámolásra, ami a világhatalomért folyó küzdelem egyik fontos lépcsője.

Természetesen szó sincs arról, hogy egyetértenék a szuperhatalmak azon „jogával”, hogy minden biztonsági aggodalmuk miatt lerohanhatják a rájuk veszélyesnek gondolt országokat. De sajnos az USA és a Szovjetunió (majd Oroszország) olyan sokszor megtette már ezt, hogy senki sem mondhatja, hogy váratlan fejleménynek számít, ha ez bekövetkezik. Ukrajna teljesen sutba dobta az oroszokkal szembeni óvatosságot, sorra tette mind erőszakosabb lépéseit a nemzetiségekkel (elsősorban oroszokkal) szemben. Gazdasági és pénzügyi lépésekkel zsarolták az orosz és az európai kormányokat, lopták a gázt a tranzitvezetékekből, központja voltak az ember-, szerv- és kábítószer-kereskedelemnek, és állig felfegyverkeztek amerikai fegyverekkel. De valószínűleg azzal húzták ki véglegesen a gyufát, hogy 2022. február 20-án, négy nappal az orosz támadás előtt a müncheni biztonságpolitikai konferencián bejelentették, hogy fel akarják mondani a budapesti memorandumot, azaz az egyoldalú kötelezettségvállalást a nukleáris fegyverekről való lemondásról. Ez a bejelentés, kombinálódva a majdani amerikai rakétarendszerek telepítésének és esetleges támaszpontok létesítésének lebegtetésével, valószínűleg végleg kicsapta a biztosítékot a Kreml stratégáinál. Az ő fantáziájukban Moszkvától 450-500 km-re telepített amerikai nukleáris rakétarendszerek jelenhettek meg, aminek a megvalósulását nem akarták megvárni. (Lásd a hasonlóságot az 1962-es kubai rakétaválsággal.) Az ukrán elnök és a mögötte álló oligarchák az amerikai igények kritikátlan kiszolgálása közben valószínűleg ugyanazon szervüket használhatták gondolkodásra, amivel Zelenszkij régebben olyan látványosan zongorázott. Az eredmény ismert, a harcok most is folynak, Ukrajna a hazaáruló elitjének és az oroszok hatalmi mániájának konfrontációja következtében ezer sebből vérzik. Kisemberek milliói fizetnek tengernyi vérrel és szenvedéssel, de igazából a globális világhatalmi vetélkedés játékosai számára ők csak egy felhasználható és eldobható látványelemet jelentenek.

Mert az Oroszországgal való leszámolás csak az első, belépő szintű mozzanata akar lenni a globális játszmának. Amerika végső, igazi célja a Kelet- és Dél-Ázsiában felemelkedő, Kínát, Indiát és a térség többi gyorsan fejlődő államát magában foglaló, soha nem látott méretű és koncentrációjú gazdasági agglomerációnak a megállítása és megfojtása, és ezáltal a korlátlan gazdasági világuralom visszaszerzése. És mindeközben az amerikai pénzhatalom Európát is megrendszabályozná és helyére tenné, hiszen az Európa-Oroszország ellentétek felszításával megfosztaná a vén kontinenst az egyedüli stratégiai nyersanyagforrásától. Ha pedig mindez sikerülne, akkor visszatérhetne az amerikai mennyország, azaz a második világháború utáni állapot, amikor a korlátlan USA-dominancia behálózta az egész földbolygót, sőt, ezúttal még egy Szovjetunió nevű rémálom sem keserítené a hétköznapokat.

De, ahogy a stratégák ezt meg szokták fogalmazni: ez a terv túl nagyszabású, túlságosan szerteágazó célokat tartalmaz, és az USA már nincs a birtokában azoknak hatalmas erőforrásoknak, ami a megvalósításhoz szükséges lenne. Az egyelőre még legerősebb hadsereg, és egy rohamosan visszaszoruló világpénz mindaz, amit fel tudnak mutatni. A média és ideológiai befolyás már csak régiós, atlanti szintű, a dollár mögött komoly, globális méretű árufedezet nincs, és az olajkereskedelemben is kezdenek már áttérni más pénznemekre. A nemzetközi termelési és kereskedelmi versengést pedig Amerika már csaknem egy évtizede elvesztette, arról már beszélni is kár.

Egy ilyen pozícióból indulva egyáltalán megpróbálni visszaszerezni az abszolút világdominanciát, nos ez egy nagyon kockázatos kísérletnek tűnik. Ugyanis az USA nemcsak globális külhoni, hanem tengernyi belpolitikai problémával is küzd. Az várható volt, hogy a demokrata vezetés sutba dobja a Trump-adminisztráció óvatosságát, és globális, nyílt offenzívát indít a nemzetközi térvesztés megállítására. De ez felemészt minden erőforrást, és közben otthon rájuk dőlhet a ház. Faji villongások, neokommunista mozgalmak, migráció, elkorhadt infrastruktúra, a pénzügyi lufi túlfeszítettsége és még tengernyi ismert, fenyegető probléma. Minden leépül, visszaépül, korhadóban van. Egy ilyen ijesztő belpolitikai helyzetben globális offenzívát indítani a világ nagy gazdasági és katonai centrumai ellen, ezt mindenképpen úgy hívják, hogy 19-re lapot húznak. De nevezhetjük felelőtlen, kalandor politikának is. Bankáréknak azonban nincs más választásuk, az ő hatalmuk a minden, vagy semmi játéka. Regionális uralom, vagy részleges befolyás az ő esetükben nem elfogadható, hiszen a globalizmusnak lételeme a teljesség, a mindent átfogó hatalom.

De van az amerikai tervnek más gyengéje is. Nyilván Kína nem fogja elkövetni azt az ostobaságot, hogy Oroszország ellen fordul, hiszen tudhatja, hogy ő lesz a következő a leszámolási sorban. Sőt Kínának megadatott az az ajándék, hogy a karjaiba kergetett Oroszország olcsó nyersanyagait felhasználva még jobban megerősíti világgazdasági vezető szerepét és hadseregét, miközben az orosz atomernyő őt is védi az USA esetleges nukleáris fenyegetésétől. De már megjelent a pályán hatalmas világpiaci szereplőként India is, akit éppen a napokban fenyegettek meg az amerikaiak, hogy ne merjenek lecsapni a felszabadult orosz nyersanyag-tartalékokra. De úgy tűnik, hogy az USA fenyegetése már kevés, és India sem fog tudni ellenállni a csábításnak. Máris millió tonnás tételekben kezdték el felvásárolni az orosz olajat. Az orosz külügyminiszter egyébként rövid idő alatt elég sikeresen végighaknizta az egész ázsiai világot, hogy támogatást szerezzen a szankciók hatásainak kivédésére. (Ennek a Szergej Lavrov nevű külügyérnek egyébként olyan tömeggyilkos nézése van, hogy én már csak emiatt is kivetnék Oroszországra néhány szankciót. Nem a diplomáciában kellene rémítgetnie az embereket, hanem Hollywoodban kellene holokausztos filmekben SS-kápókat, vagy Dracula-filmekben főszerepeket játszania.)

És természetesen Oroszországot sem lehet már megfojtani az erőtlen nyugati szankciókkal. Ezek csak arra jók, hogy saját magukat rúgják a zongorázó szervükön. Az oroszok zsebében van a mai világ legnagyobb ütőkártyája, a hatalmas nyersanyag- és energiatartalék. A számukra szükséges technológiát pedig nem nyugatról, hanem Kínából fogják ezután beszerezni. (Kína pár éve már a szabadalmak, licencek, know-how-k jegyzésében is világelső lett.)

De sajnos vannak itt az USA problémáin túlmutató, az egész bolygót érintő világgazdasági problémák. Az utóbbi két évben ijesztő jelenségek bontakoztak ki a globális gazdaságban. A kezdetben kúszó infláció napjainkra vágtatóvá vált. Hiányjelenségek mutatkoznak, ami eddig nem volt jellemző a kapitalista gazdaságra, és jól láthatóan töredeznek szét eddig stabilnak gondolt globális termelési láncok. Mi lehet ennek a hátterében? Mindenki a Covidot és a háborút emlegeti, de én azt hiszem, hogy ennek sokkal mélyebb és komolyabb okai vannak.

A Kelet- és Dél-Ázsiában felemelkedő gazdasági mega-konglomeráció ugyanis ijesztő mértékben kezdte elszívni a világ erőforrásait. Kína és az utóbbi időben már India is döbbenetes nagyságrendben vásárolják fel a világpiacon fellelhető energia- és nyersanyag-tételeket, valamint az élelmiszer-tartalékokat. Ha még emlékszünk rá: a most már vágtató infláció valamikor két évvel ezelőtt kezdődött akkor még szerénynek tűnő élelmiszer-áremelésekkel. A világnak ebben a szegletében él az emberiség több mint 40 százaléka. Óriási embertömegek, most már gigantikus mennyiségű vásárlóerővel és termelési kapacitásokkal megtámogatva.

Drámai változások várhatók az emberiség mindennapjaiban. Napjainkig az volt az alaphelyzet, hogy a bolygó több milliárd emberéből az atlanti világban élő 8-900 millió élt magas színvonalon, a többi pedig napi egy-két dollárból tengette életét. A Nyugat a pénzügyi rendszere révén olcsón elszívta a nyersanyagokat, és igen drágán némi selejtet visszajuttatott a fejlődő világba. Mostantól ez drasztikusan megváltozik, az emberiség majdnem fele bejelentkezett a nyugati életmódra. A globális gond ott jelentkezik, hogy ehhez a hatalmas bővüléshez messze nincs elegendő energia és nyersanyag! Az egész bolygó összes ismert nyersanyag-tartaléka is édeskevés ahhoz, hogy a pazarló nyugati életmódot ilyen nagyságrendben kiterjesszék.

A hatalmasan megnövekedett alapanyag- és energiakereslet az, ami világszerte hajtja fel az árakat, ami nemzetközi méretekben elszabadította az inflációt. Nem a Covid, és nem az ukrajnai háború a fő oka ennek!

Sajnos ezek nem jó hírek, és nem örvendetes kilátások. Pontosabban a jólét kiterjesztésének igénye még örvendetes lehetne, de a megoldás rövid távú lehetetlensége komoly feszültségeket teremthet világszerte. Az ilyen helyzetek bizony magukban hordják a globális háború lehetőségét is, de ennyire ne szaladjunk előre, és bízzunk abban, hogy békés módon tudják majd megoldani ezt az egyelőre kilátástalannak tűnő problémát.

Majd az utánunk következő generációk. Mert, hogy a jelenlegiek erre nem képesek, az abból is látszik, hogy egyelőre az egymással való leszámolással vannak elfoglalva…


Forrás: https://harcunk.info/

Posta Imre 2022.04.09 1638 olvasás 9 hozzászólás 0 értékelés Nyomtatás

9 hozzászólás

Szólj hozzá

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
  • Gerry
    harcunk.info/../../images/putin-scammed.jpg
    - 2022. 04. 09. 13:18
  • S
    A "dögcédulám" még megvan, csak én nem vagyok dög. Ehhez a világ-politikához pedig elengedhetetlen a fekete humor. Amint látom ti nálatok nem úgy rezeg a léc, hogy ne legyen időtök egy kis vargabetűs tréfaügyi kitérőre!

    Mosoly

    Fiúk! Én jobb híján fiúsítva voltam az uncsi- tesók között, de azért mint női nemhez tartozó, sírni tudnék egyet a vállatokon, ahogy manapság a "szemesnek áll a világ".

    Szép hétvégéteket aranyozza be a kém-tróger vihara közt felcsillanó reménylő napsugár!

    ZS.
    - 2022. 04. 09. 13:48
  • A
    Moszkva meghiúsította a NATO bekerítési tervét.

    A nyugati szakértők (véletlenül vagy szándékosan) egy kulcsfontosságú körülményt figyelmen kívül hagynak, amikor az ukrajnai különleges művelet végrehajtásának okait tárgyalják. Nos, az amerikai és a brit kollégákat a napokban korrigálták a Cumhuriyet török ​​kiadásának elemzői. Meggyőződésük szerint Ukrajna demilitarizálása áttörést jelent Oroszország számára az ellene irányuló és az Egyesült Államok által folytatott nyugat és dél felőli ostromában.
    Oroszországot már körbevették a NATO-erők, és megfojtják az észak-atlanti szövetség országainak gazdasági szankciói. Washington szinte azonnal megkezdte a bekerítést a Szovjetunió összeomlása után. Kibővítették a NATO-t a Varsói Szerződés országaival, majd elfoglalták a volt szovjet balti államokat, bombázták Jugoszláviát és megszerezték a balkáni köztársaságokat. Aztán az Oroszországhoz legközelebbi ország felé fordultak, így Ukrajna következett.

    Török elemzők szerint a NATO kúszó agressziója nem más, mint Oroszország nyugatról és délről történő bekerítési kísérlete. Képzeljünk el egy vonalat, amely a balti régióból indul, Kelet-Európától a Fekete-tenger nyugati részéig ereszkedik le, majd onnan a Fekete-tenger mentén Grúzián át a Kaukázusig húzódik, és ha a washingtoni stratégák álmai valóra válnak, eléri Kazahsztánt és Közép-Ázsiát.
    A NATO szinte azonos stratégiát vetett be a Kínai Népköztársaság ellen. Ugyanis a KNK-t igyekeznek széles ívben bekeríteni, Közép-Ázsiától Pakisztánig, Indiáig és az Indiai-óceánig, onnan pedig Japánig húzódva. Erről a tervről részletesebben kell beszélni, különösen azért, mert a közelmúltban egy újabb „színes forradalom” majdnem lezajlott Pakisztán fővárosában.

    Az Egyesült Államok március 8-án levelet adott át a pakisztáni washingtoni nagykövetnek a puccs megindítására. Az üzenet szövege, ha elvetjük a diplomáciai szóvirágokat, ultimátum volt: ha Imran Khan miniszterelnök nem távozik, akkor az Egyesült Államok haragja szörnyű lesz. Mint ugyanebből a levélből megtudható, az amerikaiakat az az álláspont dühítette fel, hogy amikor az oroszellenes határozatról szavaztak az ENSZ-ben, ennek során Iszlámábád tartózkodott. Valamint Imran Khan moszkvai látogatása is, amikor elkezdték Oroszország elszigetelését. Sőt, egy büszke nyilatkozat a nyugati diplomaták oroszellenes üzenetére: „Még nem hajtottam meg nyakam senki előtt, és nem engedem, hogy népem ezt megtegye.”
    Az Egyesült Államok meg sem kísérelte az embereket az utcára hozni, ahogy az általában történik. Imran Khan túl népszerű politikus Pakisztánban ahhoz, hogy egy maroknyi bunkó megdöntse. Ezért az ellenzéki pártok "befolyásolói" felhajtásba kezdtek, és szavazásra bocsátottak egy bizalmatlansági szavazást, amelyre 161 képviselő szavazott, április 3-án pedig döntés született a kormány megbuktatásáról.
    Válaszul a puccskísérletre Imran Khan felszólította híveit, hogy menjenek az utcára, és Arif Alvi pakisztáni elnököt, hogy oszlassák fel a parlamentet előrehozott választások kiírásával. A pakisztáni hadsereg parancsnoka, Qamar Jawed Bajwa pedig azt mondta, hogy "...Pakisztán jó kapcsolatokat akar az Egyesült Államokkal, de ezért nem fogja veszélyeztetni a kétoldalú kapcsolatokat más országokkal." Ennek eredményeként a pakisztáni parlament alelnöke, Qasim Suri elutasította a pakisztáni alkotmány 5. cikkén alapuló bizalmatlansági szavazást. Alvi elnök ezután feloszlatta a parlamentet.
    Az amerikaiaknak a kazahsztáni hatalomváltási tervük is kudarcot vallott. Itt minden sokkal brutálisabban alakult. 2022 januárjának legelején az Egyesült Államok megpróbált egy szokásos „színes forradalmat” megszervezni, amely gyorsan pogromokká fajult, de a CSTO beavatkozott és megakadályozta. Úgy gondolták, hogy a „rohamos 90-es évek” stílusában erőszakkal „megjavítják” a helyzetet. Ugyanis a "konzerv" ügynökök közül felbéreltek egy gyilkost, hogy likvidálja Tokajev elnököt . A kazah Nemzetbiztonsági Bizottság kémelhárítási tisztjei jól dolgoztak, börtönbe küldték a szerencsétlenül járt ügynököt.

    Természetesen ezek az állam „belülről való aláásására” tett kísérletek nem hasonlíthatók össze az Egyesült Államok tevékenységével az oroszok bekerítésére vonatkozóan nyugati irányában. Amint most látjuk, Washington két éve az Ukrajnáért vívott csatára készült, szinte „narancsos” lázadást rendezett Fehéroroszországban, majd megpróbált egy tervet készíteni Lukasenko elnök megsemmisítésére a május 9-i felvonuláson. A jelek szerint Minszknek be kellett volna zárnia a Balti-tengertől a Fekete-tenger ukrajnai partjáig terjedő körívet. Aztán persze segített volna Ukrajnának elfoglalni Donbász független köztársaságait.

    Amint látjuk, a NATO tervei Oroszország és Kína bekerítésére két okból is meghiúsultak. Az első a fehérorosz, kazah és pakisztáni politikusok rátermettsége. A második pedig Oroszország eltökéltsége, hogy legyűrje az Ukrajnában óriásira nőtt oroszellenes hüllőt.
    A NATO bekerítési stratégiáját összességében a szemétkosárba lehet dobni. Természetesen Washington továbbra is "próbálja az ellenszegülő Moszkva és Peking erejét". De ezek az országok már megtanulták, hogyan kell kezelni a „nyugati partnerek” veszélyes próbálkozásait. Mert ahogy Gideon Rahman, a Financial Times munkatársa fogalmazott, többé nem férhet kétség ahhoz, hogy egy posztamerikai világban élünk.

    Forrás: Hídfő Net
    - 2022. 04. 09. 14:18
  • S
    Fiúk! Ha nem aktuális amit küldök csak töröljétek le, ahogy én a homlokomat!

    Köszönöm.

    Aktuális, Külpolitika, Médiavilág
    Interjú egy veterán CIA ügynökkel – Larry C. Johnson: „Az ukrán hadsereget legyőzték. Ami még maradt, azt feltakarítják.”
    25/03/2022 00:38 által Szőke Mária Nézetek: 4579

    Március 22-én Mike Whitney interjút készített Larry C. Johnsonnal*,
    a CIA és a Külügyminisztérium Terrorelhárítási Iroda veteránjával.
    Az 1998-ban alapított BERG Associates cég alapítója és igazgatója.
    Larry 24 éve képezi ki az amerikai hadsereg különleges műveleti közösségét.
    A demokraták és a republikánusok is rágalmazták, ami azt jelenti,
    hogy biztosan jó dolgokat tett.

    1. kérdés – Meg tudná magyarázni, miért gondolja, hogy Oroszország nyeri meg az ukrajnai háborút?

    Larry C. Johnson – Az ukrajnai orosz hadművelet első 24 órájában az összes ukrán földi radar elfogó képességet törölték. E radarok nélkül az ukrán légierő elvesztette a levegő-levegő lehallgatási képességét. A közötti három hétben Oroszország de facto repüléstilalmi zónát hozott létre Ukrajna felett . Bár továbbra is sebezhető az Egyesült Államok és a NATO által az ukránoknak szállított, vállról kilőtt Surface to Air rakétákkal szemben, nincs bizonyíték arra, hogy Oroszországnak korlátoznia kellett volna a harci légi műveleteket.

    Az is felkeltette a figyelmemet, hogy Oroszország az inváziót követő három napon belül megérkezett Kijevbe. Emlékeztem rá, hogy a náciknak a Barbarossa hadműveletben hét hétbe telt, mire eljutottak Kijevbe, és további 7 hétbe telt, hogy leigázzák a várost. A náciknak megvolt az az előnyük, hogy nem ütöttek ütéseket, hogy elkerüljék a polgári áldozatokat, és szívesen megsemmisítették a kritikus infrastruktúrát. Mégis sok úgynevezett amerikai katonai szakértő azt állította, hogy Oroszország elakadt. Amikor egy 24 mérföldet (a hírforrástól függően 40 mérföldet) Kijevtől északra helyeztek el több mint egy hétig, egyértelmű volt, hogy Ukrajna nem volt képes jelentős katonai műveleteket indítani.Ha a tüzérségük sértetlen volt, akkor azt az oszlopot könnyű volt kiválasztani a hatalmas pusztításhoz. Ez nem történt meg. Vagy ha rendelkeztek volna működőképes cirkálórakéta-képességgel, pokolba kellett volna záporozniuk az állítólagos megrekedt orosz oszlopra. Ez nem történt meg. Az ukránok még az újonnan szállított amerikai fegyverekkel sem csaptak le jelentősebb gyalogságra.

    Az orosz támadás mértéke és hatóköre figyelemre méltó. Három hét alatt olyan területet foglaltak el, amely nagyobb, mint az Egyesült Királyság szárazföldi tömege. Ezután célzott támadásokat hajtottak végre kulcsfontosságú városok és katonai létesítmények ellen. Egyetlen példát sem láttunk arra, hogy egy ukrán ezred vagy dandár méretű egység megtámadna és legyőzött volna egy ehhez hasonló orosz egységet. Ehelyett az oroszok feldarabolták az ukrán hadsereget, és megszakították kommunikációs vonalaikat. Az oroszok megszilárdítják ellenőrzésüket Mariupol felett, és minden megközelítést biztosítottak a Fekete-tengeren. Ukrajna most el van vágva délen és északon.

    Megjegyezném, hogy az USA-nak nehezebb dolga volt ekkora terület elfoglalása Irakban 2003-ban, miközben egy sokkal alacsonyabb rendű, kevésbé alkalmas katonai erő ellen harcolt. Ha valami, akkor ennek az orosz hadműveletnek a pokolba kell ijesztenie az Egyesült Államok katonai és politikai vezetőit.

    Az igazán nagy hír ezen a héten az orosz rakétacsapások kapcsán érkezett a NATO de facto javorivi és zsitomiri bázisaira. A NATO 2018 szeptemberében kiberbiztonsági kiképzést tartott Zsitomirban, és Ukrajnát „NATO-partnerként” minősítette. Zsitomirt hiperszonikus rakétákkal semmisítették meg szombaton. Yavoriv múlt vasárnap hasonló sorsra jutott. Ez volt az elsődleges kiképző és logisztikai központ, amelyet a NATO és az EUCOM használt vadászgépek és fegyverek szállítására Ukrajnának. A bázison a katonai és polgári személyzet nagy része elesett.

    Oroszország 2015 óta rendszeresen csapást mér és megsemmisíti a NATO által használt bázisokat, de nem volt légiriadó, és nem állították be a támadó rakétákat.

    2. kérdés – Nem értem, miért akarja a média félrevezetni az embereket egy ilyen komoly dologban. Mi a véleményed az üggyel kapcsolatban?

    Larry C. Johnson – Ez a tudatlanság és a lustaság kombinációja. A valódi tudósítások helyett a média (nyomtatott és elektronikus) túlnyomó többsége, valamint a Big Tech egy hatalmas propagandakampányt támogat. Emlékszem, amikor George W. Bush Hitler volt. Emlékszem, amikor Donald Trump Hitler volt. És most új Hitlerünk van, Vlagyimir Putyin. Ez egy fáradt, sikertelen játékkönyv. Aki jogos kérdéseket mer feltenni ezzel kapcsolatban, azt azonnal Putyin-bábnak vagy oroszországi bálnak kátrányozzák. Ha nem tud vitatkozni a tényekkel, az egyetlen lehetőség a névhívás.

    3. kérdés – A múlt héten Douglas MacGregor ezredes a Tucker Carlson Show vendége volt. A háborúról alkotott nézetei feltűnően hasonlítanak az önéhez. Íme, amit az interjúban mondott :

    „A háború valóban véget ért az ukránok számára. Darabokra lettek darálva, ez nem kérdés annak ellenére, amit a mainstream médiából hallunk. Tehát ebben a szakaszban az igazi kérdés számunkra az, hogy Tucker, együtt fogunk-e élni az orosz néppel és a kormányukkal, vagy folytatjuk ezt a fajta rendszerváltást, ukrán háborúnak öltözve? Felhagyunk azzal, hogy Ukrajnát ütőerként használják Moszkva ellen, amit tulajdonképpen meg is tettünk? ( Tucker Carlson–MacGregor interjú )

    Egyetért MacGregorral abban, hogy Oroszország ukrajnai háborúba kergetésének valódi célja a „rendszerváltás” volt?

    Másodszor, egyetért-e azzal, hogy Ukrajnát az Egyesült Államok színtereként használják Oroszország elleni proxyháború végrehajtására?

    Larry C. Johnson – Doug nagyszerű elemző, de nem értek vele egyet – nem hiszem, hogy van valaki a Biden-adminisztrációban, aki elég okos lenne ahhoz, hogy ilyen stratégiai szempontok szerint gondolkodjon és tervezzen. Véleményem szerint az elmúlt 7 év a NATO status quo tehetetlensége volt. Ez alatt azt értem, hogy a NATO és Washington azt hitte, továbbra is kelet felé kúszhat Oroszország határain anélkül, hogy reakciót váltana ki. A NATO és az EUCOM rendszeresen végzett gyakorlatokat – beleértve a „támadó” kiképzést is – és felszereléseket szállított. Hitelesnek tartom azokat az Egyesült Államokban megjelent híreket, amelyek szerint a CIA félkatonai kiképzést nyújtott a Donbászban működő ukrán egységeknek. De nehezen hiszem el, hogy az iraki és afganisztáni kudarcaink után hirtelen Sun Tzu szintű stratégák húzzák meg a húrt Washingtonban.

    Washingtonban kétségbeesés árad. Amellett, hogy megpróbál minden orosz dolgot betiltani, a Biden-kormányzat megpróbálja zaklatni Kínát, Indiát és Szaúd-Arábiát. Nem látom, hogy ezen országok egyike sem illeszkedne a sorba. Úgy gondolom, hogy a Biden legénysége végzetes hibát követett el, amikor megpróbált minden oroszt démonizálni. Ha valami, akkor ez egyesíti az orosz népet Putyin mögött, és készek egy hosszú küzdelemre.

    Megdöbbentett az a téves számítás, amikor azt hittem, hogy az Oroszországgal szembeni gazdasági szankciók térdre kényszerítenék őket. Ennek az ellenkezője igaz. Oroszország önellátó és nem függ az importtól. Exportja kritikus a Nyugat gazdasági jóléte szempontjából . Ha visszatartják a búzát, a hamuzsírt, a gázt, az olajat, a palládiumot, a kész nikkelt és más kulcsfontosságú ásványi anyagokat a Nyugattól, akkor az európai és az Egyesült Államok gazdasága megsemmisül. Ez a kísérlet pedig arra, hogy Oroszországot szankciókkal kényszerítsék ki, mára nagyon valószínűvé tette, hogy az amerikai dollár nemzetközi tartalékvaluta szerepe a történelem szemeteskukájába fog kerülni.

    4. kérdés – Putyin 2007-ben, híres müncheni beszéde óta panaszkodik a „globális biztonság felépítésére”. Ukrajnában láthatjuk, hogy ezek a kínzó biztonsági kérdések hogyan fejlődhetnek teljes háborúvá. Mint ismeretes, Putyin decemberben számos követelést támasztott az orosz biztonsággal kapcsolatban, de a Biden-kormány vállat vont, és nem válaszolt. Putyin írásos biztosítékot akart arra vonatkozóan, hogy a NATO-bővítés nem érinti Ukrajnát (tagságot), és nem telepítenek atomrakétarendszereket Romániába vagy Lengyelországba. Ön szerint ésszerűtlenek Putyin követelései?

    Larry C. Johnson – Szerintem Putyin követelései meglehetősen ésszerűek. A probléma az, hogy az amerikaiak 99%-ának fogalma sincs arról, hogy a NATO és az USA milyen katonai provokációt hajtott végre az elmúlt 7 évben. A közvéleménynek mindig azt mondták, hogy a hadgyakorlatok „védelmi jellegűek”. Ez egyszerűen nem igaz. Most olyan hírünk van, hogy a DTRA biolaborokat finanszírozott Ukrajnában. Feltételezem, Putyin beleegyezhet abba, hogy engedélyezze az amerikai nukleáris rakétarendszereket Lengyelországban és Romániában, ha Biden beleegyezik, hogy hasonló orosz rendszereket telepítsenek Kubában, Venezuelában és Mexikóban. Ha így nézzük, kezdhetjük megérteni, hogy Putyin követelései nem őrültek és nem ésszerűtlenek.

    5. kérdés – Az orosz média jelentése szerint az orosz „nagy pontosságú, légi indító” rakéták egy nyugat-ukrajnai létesítményt csaptak le, „több mint 100 helyi katonát és külföldi zsoldost öltek meg”. Úgy tűnik, a Különleges Műveletek kiképzőközpontja Ovruch város közelében volt, amely mindössze 25 mérföldre van a lengyel határtól. Mit tud mondani nekünk erről az esetről? Oroszország üzenetet akart küldeni a NATO-nak?

    Larry C. Johnson – Rövid válasz – IGEN! Az elmúlt héten Nyugat-Ukrajnában lezajlott orosz katonai csapások sokkolták és megrémítették a NATO-tisztviselőket. Az első ütés március 13-án, vasárnap érte az ukrajnai Yavorivban. Oroszország több rakétával is eltalálta a bázist, amelyek közül néhány hiperszonikus. Több mint 200 ember vesztette életét, köztük amerikai és brit katonai és hírszerzési személyzet, és több száz megsebesült. Sokan katasztrofális sebeket, például amputációt szenvedtek, és kórházban vannak. A NATO és a nyugati média azonban kevés érdeklődést mutatott a katasztrófáról szóló tudósítások iránt.

    Yavoriv fontos előretolt bázis volt a NATO számára (lásd itt). Februárig (az orosz ukrajnai invázió előtt) az Egyesült Államok 7. hadseregének kiképző parancsnoksága Javorivból, egészen február közepéig működött. Oroszország nem állt meg itt. Az ASB katonai híradásai szerint Oroszország egy másik helyszínt is elért, Deljatyint, amely Javorivtól 60 mérföldre délkeletre van (szerintem csütörtökön). Tegnap Oroszország eltalálta Zitomirt, egy másik helyszínt, ahol korábban a NATO jelen volt. Putyin nagyon világos üzenetet küldött: az ukrajnai NATO-erőket harcosnak tekintik és kezelik. Időszak.

    6. kérdés – Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt a nyugati média „háborús vezetőként” és a mai „Winston Churchillként” emlegették. A média nem tudja elmondani olvasóinak, hogy Zelenszkij számos lépést tett, hogy megerősítse hatalmát, miközben károsította a törékeny ukrajnai demokratikus intézményeket. Zelenszkij például „tizenegy ellenzéki tulajdonú hírszervezetet tiltott be”, és megpróbálta megakadályozni Ukrajna legnagyobb ellenzéki pártjának, Viktor Medvedcsuknak a tisztségért való indulását, hamis „terrorizmus-finanszírozás” vádjával. Ez nem egy olyan vezető magatartása, aki komolyan elkötelezett a demokrácia iránt. Mi a véleménye Zelenskyről? Valóban ő az a „hazafias vezető”, akinek a média teszi?
    Larry C. Johnson – Zelensky komikus és színész. Nem túl jó ebben az én meglátásom szerint. A Nyugat cinikusan használja azt a tényt, hogy ő zsidó, hogy elterelje a nagy létszámú neonáci kontingensről a figyelmet (és az igazi nácikra gondolok, akik még mindig ünneplik az ukrán Waffen SS egység eredményeit, miközben a nácikkal harcolnak a II. világháborúban). A tények világosak – betiltja az ellenzéki politikai pártokat és bezárja az ellenzéki médiát. Azt hiszem, ez a „demokrácia” új meghatározása.

    7. kérdés – Hogyan végződik ez? Van egy kiváló bejegyzés a Moon of Alabama webhelyen „Mi lesz a háború földrajzi véghelyzete Ukrajnában ” címmel . A bejegyzés írója, Bernard úgy tűnik, hogy Ukrajnát végül felosztják a Dnyeper folyó mentén, „és délre a part mentén, ahol a többségben orosz nemzetiségű lakosság él”. Ezt is mondja:

    „Ez megszüntetné Ukrajnának a Fekete-tengerhez való hozzáférését, és szárazföldi hidat hozna létre a moldávai szakadár Transznisztria felé, amely orosz védelem alatt áll. Ukrajna többi része szárazfölddel bezárt, többnyire mezőgazdasági állam lesz, lefegyverzett és túl szegény ahhoz, hogy hamarosan új Oroszországot fenyegesse. Politikailag a galíciai fasiszták uralnák, ami aztán komoly problémát jelentene az Európai Unió számára.”

    Mit gondol? Vajon Putyin saját területi rendezést kényszerít Ukrajnára az orosz biztonság megerősítése és az ellenségeskedések véget vetése érdekében, vagy más forgatókönyv valószínűbb?

    Larry C. Johnson – Egyetértek Moonnal. Putyin elsődleges célja, hogy megvédje Oroszországot a külföldi fenyegetésektől, és váljon a Nyugattal. Oroszországnak megvannak a fizikai erőforrásai ahhoz, hogy független szuverén legyen, és folyamatban van ennek az elképzelésnek a megvalósítása.

    * Larry C Johnson a CIA és a Külügyminisztérium Terrorelhárítási Hivatalának veteránja. Az 1998-ban alapított BERG Associates alapítója és ügyvezető partnere. Larry 24 éven át képzésben részesítette az amerikai katonai különleges műveletek közösségét. A jobb- és a baloldal gyalázta, ami azt jelenti, hogy valamit biztosan jól csinál. Elemzése és kommentárja megtalálható a blogján, https://sonar21.com/

    Forrás: aranykorhajnalan.hu
    Similare
    https://informatialibera.ro/hu/interj...akaritjak/
    - 2022. 04. 09. 14:29
  • L
    Van benne több dolog amivel egyetértek, viszont a legeslegfontosabb tényezőről nem ír egy szót sem. Arról a "csoportról" aki valójában keveri a lapokat. A "nemzetek" már 100 éve is csak egy alacsonyabb hatalmi struktúra szint volt.... Szóval ha bejelentkezik még pár milliárd ember a "jólétre" akkor feltételezem vannak azok az erők amik el tudják intézni, hogy a teljes "emberiségnek" nevezett valami létszáma ne legyen annyi amennyi. Fikció? Nemhiszem. A maradék meg meg jólesz, digitális nyakörvvel ellátott rabszolgának amiért persze rendkívül hálásnak kell lennie.
    - 2022. 04. 09. 15:02
  • S
    A volt orosz elnök kedden egy hosszú nyilatkozatban fejtette ki, hogy Ukrajnán túl is vannak tervei Oroszországnak.

    https://www.blikk.hu/aktualis/kulfold...rv/zc735t3
    - 2022. 04. 09. 17:17
  • Claudius
    Sziasztok!

    Csak egy gyors reagálás a fő cikkhez.
    Nem lesz következő generáció, mi vagyunk ugyanis az utolsó Generáció ezen a Földön... mivelhogy a Végidőket éljük az Idők legvégét!
    Ezért is, de leginkább ezzel kell(ene) foglalkozni, erre kell(ene) felkészülni Mentálisan.

    "Kisemberek milliói fizetnek tengernyi vérrel és szenvedéssel, de igazából a globális világhatalmi vetélkedés játékosai számára ők csak egy felhasználható és eldobható látványelemet jelentenek."

    Mindezt azok a "kisemberek" hozták létre, teremtették meg saját maguknak a szellemi síkon az Érzelmeik által.
    Ha Jó lenne az emberiség, akkor se a 6almi elit, se a háttér6alom... tehát a csúnya, rossz nénik és bácsik sem lennének.
    Jelenleg a "kisember" a SAJÁT maga által teremtett Valósága ellen hőbörög, pedig Mindezt az emberiség hozta létre - a java még hátra van - kollektívan!
    Viszont EGYÉNILEG fogják "megmérni" az embert!
    Mindenki a Szellemi - Lelki Minőségének megfelelő helyre, a Jóságához mérten egyenesen arányos Magasságokba vagy Mélységekbe kerül.

    Valójában amíg az EMBERISÉG a "kisember" Nem válik Jóvá, nem változik és nem változtat Önmagán, addig minden csak egyre rosszabb lesz.

    Viszont két dolog amin lehet(ne) változtatni, ami szerintem Igen Fontos lehet, mindazoknak, akik Nem akarnak egy újabb szenvedésekkel teli Fejlődési ciklust elölről kezdeni!

    Mégpedig...
    Benne vagyunk az éppen aktuális Korszakváltás kellős közepében, a Föld és vele az emberiség a Végidejét élik. Nem lesz Földdel együtt dimenzió ugrás, felemelkedés, semmi ilyen ezospiri, newage maszlag, senki nem fog minket megmenteni... ugyanis Bezár a bazár. Ez a Világ, mint rehabilitációs intézet, Örökre megszűnik létezni Ebben a formájában...

    Ezért is gyermeteg és értelmetlen a politikai játszadozásokon rugózni, elemezgetni azokat, mivel ennél sokkal fontosabb dolgok vannak... eddig még szinte, mindenki előtt rejtve.
    Pont ezekkel az odadobott csontokkal, terelik el az emberiség Figyelmét a Valóban Fontos és Lényeges dolgainktól.

    Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy miként zajlik le ez a Korszakváltás.

    A másik, amire érdemes lehet(ne) odafigyelni, hogy a Végén, ki, hova fog kerülni.
    Erre kellene most leginkább gyúrni, ezek az igazán Fontos, Sorsokat eldöntő, Életbe vágó dolgok.
    Ha most még nem is, de hamarosan ez mindenki számára világos, egyértelmű Ténnyé fog válni!

    Változz, hogy Változzon a Világod!
    - 2022. 04. 10. 02:00
  • J
    Mit keres a nato a G7-ek között a kipasszolt Oroszország helyén? Dupla helye lett az Usa-nak ezáltal?
    https://www.nato.int/cps/en/natohq/ne...dLocale=en
    - 2022. 04. 10. 15:26
  • J
    - 2022. 04. 10. 15:43

Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Bejelentkezés vagy Regisztráció az értékeléshez.
Felülmúlhatatlan! (0)0 %
Nagyon jó (0)0 %
Jó (0)0 %
Átlagos (0)0 %
Gyenge (0)0 %
Bejelentkezés
Még nem regisztráltál?
Regisztráció
Új jelszó kérése