Ha egyszer majd tényleg robban.
Az általában unalmas Washingtonban kellemes izgalom terjed, és az ottani magas méltóságok élvezik a finom borzongást egy esetleges ukrajnai atomháború kilátása miatt. Valami uniós politikus, vagy talán a Fehér Házban ülő kisgyerekes elme, egy kisgyerek dacosságával - mindenesetre a bolygó sorsát meghatározó zsenik egyike volt - azt mondta, hogy ha Oroszország atomfegyvert vet be, akkor az orosz hadsereg megsemmisül!
Hogy pontosan hogyan fogják elpusztítani, azt nem mondta. A fenyegetések és az ellenfenyegetések azonban körüllengik azt a gondolatot, hogy Oroszország és a Nyugat között nukleáris háborúra kerülhet sor. Talán taktikai atomfegyverekkel Ukrajnában, ami senkit sem érdekel. A világ tele van kibaszott idiótákkal.
De:
Oroszország és Kína vezérkara, bármit is gondoljunk róluk, épeszű. Ismerik az USA hatalmas nukleáris arzenálját. Nem fognak atomháborút kirobbantani. Ez a józan viselkedés nem várható el Washington másodosztályú jogászaitól, de a Pentagon tábornokai nem őrültek. Lehet, hogy szeretik a kis háborúkat és a nagy költségvetést, de ha Biden atomcsapást rendel el, akkor hirtelen eszükbe juthat, hogy a Kongresszusnak kell hadat üzennie, és amikor nem látnak közeledő rakétákat a radarképernyőjükön, azt mondják: "Nem, elnök úr, ezt nem tehetjük meg". Aztán alakítson egy bizottságot.
Hogyan nézne ki egy ilyen háború? Tippeljünk.
Amerika törékeny. Ezt nem vesszük észre, mert minden csendben zajlik, és ha egy helyi katasztrófa történik - földrengés, hurrikán, tornádó -, akkor az ország többi része közbelép és segít a dolgokban. Az ország képes megbirkózni a szokásos és a regionális katasztrófákkal. De az atomháború nem normális és nem is regionális. Néhány robbanófej is elég lenne ahhoz, hogy évtizedekre elpusztítsa az Egyesült Államokat. Ennek nyilvánvalónak kellene lennie bárki számára, aki tényleg elgondolkodik rajta.
A védelem nem lehetséges. A rakétavédelem értelmetlen, kivéve, ha a fegyveripar számára pénzáramlást jelent. Itt nincs helye a csalinak, a hiperszonikusoknak. Poseidon, manőverezhető siklórakéták, Bastion rakétarendszerek, MIRV, egyszerű régi cirkálórakéták és így tovább. Washington, New York, Boston, San Diego, Los Angeles, San Francisco, Seattle - kezdetnek - mind elveszett.
Egy modern ország rendszerek rendszereinek rendszere, amelyek egymástól függnek és egymásba fonódnak - víz, villamos energia, ipar, energia, távközlés, közlekedés, csővezetékek és összetett ellátási láncok. Ezek a területek egymástól függenek és összefonódnak, és attól függenek, hogy nagyszámú képzett ember jelenjen meg a munkában. A modern robbanófejek nem olyan kis petárdák, mint Hirosima. Egy nagyváros nukleáris bombázása után nem sokkal megjavítani őket őrültség, mert a városnak több százezer halottja, elpusztult házai, hatalmas tüzek, szörnyen megégett emberek lennének, akiknek nincs reményük orvosi segítségre, és általában a lakosság túlságosan el lenne foglalva a túléléssel ahhoz, hogy olyan absztrakt dolgokkal törődjön, mint az ellátási láncok.
Az ellátási láncok pusztulása több embert ölhet meg, mint a bombák. A nagyvárosok, külvárosok és települések nem tudják ellátni magukat. Távoli régiókból folyamatosan beáramló tápláléktól függenek. Az élelmiszereket vonattal vagy teherautóval szállítják az elosztóközpontokba, például Chicagóba, ahonnan olyan városokba szállítják, mint New York. Néhány megatonna Chicagóban tönkretenné a vasutakat és a közlekedési vállalatokat. A vonatoknak és a teherautóknak benzinre és gázolajra van szükségük, ami valahonnan, főként csővezetéken keresztül érkezik. Ha ezeket a robbanás tönkreteszi, és lángba borulnak, a javítás időbe telik. A városoknak pedig nincs ennyi idejük.
Mi történne mondjuk New Yorkban, még akkor is, ha nem bombáznák le?
Itt most figyelmen kívül hagyjuk a puszta, forrongó pánik és az ebből fakadó káosz valószínűségét, amikor megtudjuk, hogy az ország nagy része a földdel egyenlővé vált. Az első néhány napban pánikszerű vásárlások zajlanának, és a szupermarketek polcai kiürülnének. Az éhség hamarosan komolyra fordul. A negyedik napra az emberek már késsel kergették egymást, hogy megszerezzék az ételt. A második hét végére az emberek már egymást ették. Szó szerint. Ez történik az éhínségek idején.
Amerikában a legtöbb dolog az elektromosságtól függ. Ezt olyan erőművekben állítják elő, amelyek anyagot, általában földgázt vagy szenet égetnek el. Ezeket olyan vonatok szállítják, amelyek nem közlekednének. Vagy teherautókkal, amelyek valószínűleg szintén nem közlekednének. Olajmezőkre, finomítókra és csővezetékekre támaszkodnak, amelyek valószínűleg nem működnének. Mindegyikük attól függ, hogy a munkavállalók továbbra is dolgozni mennek-e ahelyett, hogy megpróbálnák megmenteni a családjukat. Tehát - nincs áram New Yorkban, ahol sötét van.
Ez azt jelenti, hogy nincs telefon, nincs internet, nincs világítás és nincs lift. Hogyan működne ez egy felhőkarcolókkal teli városban? A legtöbb ember gyakorlatilag kommunikáció nélkül maradna egy fény nélküli városban. Hatalmas forgalmi dugók alakultak ki, mivel az emberek az autókban megpróbáltak elhajtani - bárhová -, amíg volt elég benzin a tankban.
Honnan származik a víz New Yorkban? Nem tudom, de nem folyik spontán a harmincadik emeletre. A vizet oda kell pumpálni, ahonnan jön, és ahová mennie kell, és ehhez áramra van szükség. Nincs áram, nincs szivattyú. Nincs szivattyú, nincs víz. És nincs vízöblítéses WC. A folyóvizet természetesen lehetett inni. Gondolj a tömegre.
Valószínűleg a civil társadalom a negyedik nap végére összeomlana. A férfiasabb etnikai csoportok a gettókból fegyverekkel és bunkósbotokkal vonultak ki, hogy ellássák magukat. A rendőrség már nem lenne ott, vagy gondoskodnának a családjukról, vagy kifosztanák magukat. A civilizáció csak egy vékony lakk. Az utcák és a metrók még atomháború nélkül sem biztonságosak. A többség fegyvertelen lenne, és nem tudná megvédeni magát. Azok az emberek, akik még soha nem fogtak fegyvert a kezükbe, hirtelen megértenék a vonzerejét. Ha úgy gondolja, hogy ez nem történhet meg, adja át üdvözletemet Csingiling Belle-nek.
Tehát nem lenne szükséges lebombázni egy várost, hogy elpusztítsák, csak néhány hétre el kell vágni a közlekedési csomópontoktól. Egy támadó természetesen sok várost elpusztítana, a szükséges infrastruktúrán kívül. Azok, akik nukleáris háborúkat terveznek, lehetnek pszichopaták vagy csak elszigetelt bolondok, akik vér nélküli absztrakciókkal játszadoznak, de nem bolondok. Gondosan kiszámították, hogyan tudnak a legtöbb kárt okozni egy célországnak. Néhány hónap alatt talán kétszázmillió ember halna éhen. Szerinted ez fantasztikus? Mondja el, miért fantasztikus.
Mellékesen jegyzem meg, hogy a Pentagonban töltött időmben kézikönyveket olvastam arról, hogyan lehet életben tartani a katonákat, miután halálos dózisú sugárzást kaptak. Nem halnak meg azonnal, és a dózistól függően adhatunk nekik stimulánsokat, hogy talpon maradjanak - mondták a kézikönyvek. Ezek a kézikönyvek azt is megvitatták, hogy ezeknek a két lábon járó halottaknak meg kell-e mondani, hogy hamarosan meghalnak. A szerzők a "terepváltás" szuggesztív kifejezést használták olyan tájak leírására, ahol az összes fa vízszintesen áll, és mindannyian hallottunk már a "túllövésről". Egy nukleáris háború után milliók halnának meg lassan a sugárzás miatt - olvasd el Nagaszakiról és Hirosimáról -, és az elégett holttestek az utcákon rohadnának, túl sokan lennének ahhoz, hogy a túlélők, akiknek más dolgok foglalkoztatják őket, eltemessék őket.
Hogyan történne az ültetés a következő szezonban? Válasz: egyáltalán nem. Honnan származna a műtrágya? Alkatrészek traktorokhoz, teherautókhoz, kombájnokhoz? Ezen alkatrészek gyártásához működő gyárakra van szükség, amelyeknek áramra, nyersanyagokra és munkásokra van szükségük. Ha az agresszor sugárszennyezett kobaltbombákkal támadna mezőgazdasági területeket, ezek a régiók évekig halálosak lennének. A nukleáris tervezők gondolkodnak ezeken a dolgokon.
A "védelmi értelmiségiek" körében őrült beszédek folynak, illetve folytak, amikor én ilyen dolgokról számoltam be, arról, hogy Amerika hogyan tudna "elnyelni" egy orosz első csapást, és elegendő rakétával rendelkezne tartalékban Oroszország elpusztításához. Ezeket az embereket lezárt dobozokba kellene zárni és elhagyott szénbányákban elhelyezni.
Vegyük észre azt is, hogy Biden, Blinken és Bolton, bibbety bobbety boo, és családjaik DC-ben élnek, az elsődleges célpontban. Amíg a patkányok a hajón vannak, addig nem süllyesztik el a hajót. Amikor hajnali háromkor mosónőnek álcázva felszállnak egy Washingtonból érkező Greyhoundra, ideje elkezdeni aggódni.
-
Hesslermarsall- 2022. 10. 26. 09:50
-
sinnerman- 2022. 10. 26. 10:39
-
Hesslermarsall- 2022. 10. 26. 11:54
-
-
-
gutai zub- 2022. 10. 26. 12:01
-
Hesslermarsall- 2022. 10. 26. 12:24
-
-
gutai zub- 2022. 10. 26. 13:21
-
Hesslermarsall- 2022. 10. 26. 15:32
-
Gojpofi- 2022. 10. 26. 17:19
-
-
Hesslermarsall- 2022. 10. 26. 17:07
-
-
Alfoldi betyar- 2022. 10. 27. 05:14
-
Alfoldi betyar- 2022. 10. 27. 05:40
-
Gerry- 2022. 10. 27. 11:05
-
Alfoldi betyar- 2022. 10. 27. 17:28
-
-
-
Posta Imre- 2022. 10. 27. 08:47
-
Posta Imre- 2022. 10. 27. 09:39
-
Alfoldi betyar- 2022. 10. 27. 10:14
-