Gaza
A Hamász vezette izraeli katonai támaszpontok és kibucok elleni meglepetésszerű támadás után több mint egy héttel kiadott fehér könyvben a Nemzetbiztonsági és Cionista Stratégia Intézete felvázolta „a Gáza teljes lakosságának Egyiptomban történő letelepítésének és esetleges rehabilitációjának tervét”. az „egyedülálló és ritka lehetőség az egész Gázai övezet evakuálására”, amelyet az ostromlott tengerparti enklávé elleni legutóbbi izraeli támadás nyújtott.
A szervezet honlapján héberül megjelent dokumentumot Amir Weitman, az intézet „befektetési menedzsere és vendégkutatója” írta, aki egyben az izraeli kormányzó Likud párt libertárius frakcióját is vezeti. A dokumentum azzal kezdődik, hogy megjegyzi, hogy a szomszédos Egyiptomban 10 millió üres lakás van, amelyeket "azonnal" elfoglalhatnak a palesztinok. Weitman ezután arról biztosította az olvasókat, hogy „a fenntartható terv… jól illeszkedik Izrael állam, Egyiptom, az Egyesült Államok és Szaúd-Arábia gazdasági és geopolitikai érdekeihez”.
Weitman etnikai tisztogatási javaslata a volt izraeli tisztviselők által az elmúlt napokban előterjesztett kényszeráttelepítési terveket tükrözi, kihasználva az izraeli hadsereg által a Gáza északi részének teljes polgári lakosságának adott evakuálási parancsot.
Weitman baljós projektje azt képzelte el, hogy Izrael 5-8 milliárd dolláros áron vásárolja meg ezeket az ingatlanokat, ami hatalmas ár, amely Izrael GDP-jének mindössze 1-1,5%-át tükrözi.
„Ezek a pénzösszegek [a Gáza megtisztításához] az izraeli gazdasággal kapcsolatban minimálisak” – állítja Weitman. "Innovatív, gazdaságos és fenntartható megoldás, ha dollármilliárdokat fektetnek be e nehéz probléma megoldásába."
Weitman elismerte, hogy terve gyakorlatilag azt jelenti, hogy Izrael "megveszi a Gázai övezetet", azzal érvelve, hogy a lépés "nagyon megtérülő befektetés" lenne a cionisták számára, mert "idővel sok értéket hozzáadna". Azt mondta, hogy a térségben a helyi „földviszonyok” „sok” izraeli telepesnek magas életszínvonalat biztosítanak, így lehetővé válik az egyiptomi határhoz közeli Gush Dan településeinek bővítése, „óriási lökést adva a negevi telepeknek”. .
2021 decemberében Tel-Aviv jóváhagyta azt a tervet, hogy négy települést hoznak létre Negevben 3000 telepes család elhelyezésére.
Népirtó háború minden háború befejezésére
Bár Egyiptom eddig elutasította az izraeli nyomást a gázai lakosok tömeges kivándorlására a déli rafahi átkelőn, Weitman azzal érvelt, hogy Kairó „azonnali ösztönzőként” fogja fogadni a palesztin menekültek tömeges kivándorlását, amely „mindenki számára óriási és azonnali hasznot fog hozni”. ." A Sisi rezsim”.
Weitman szerint Kairó fő hitelezői – köztük Franciaország, Németország és Szaúd-Arábia – valószínűleg üdvözölnék az egyiptomi gazdaság újjáéledését, köszönhetően a palesztinok végleges eltávolítására irányuló „izraeli befektetéseknek”. Feltételezi, hogy Nyugat-Európa örömmel fogadja „Gáza teljes lakosságának Egyiptomba való áthelyezését”, mert az „jelentősen csökkenti az illegális bevándorlás kockázatát… óriási előny”. Eközben arra számít, hogy Rijád üdvözli a lépést, mert „a Gázai övezet evakuálása Irán fontos szövetségesének felszámolását jelenti”.
Gáza etnikai megtisztítása a „szakadatlan és ismétlődő harci ciklusok végét jelentené, amelyek az Izrael elleni gyűlölet lángját szítják”. Továbbá „a gázai kérdés lezárása biztosítja az izraeli gáz stabil és megnövekedett ellátását Egyiptomban és annak cseppfolyósítását”, amely az Izrael által a gázai partok közelében elfoglalt hatalmas készletekből származik.
A palesztinok viszont várhatóan élni fognak a lehetőséggel, hogy erőszakkal elköltöztessék őket otthonaikból, ahelyett, hogy „szegénységben élnének a Hamász uralma alatt”. Ezért Izraelnek "meg kell teremtenie a megfelelő feltételeket" ahhoz, hogy Gázából Kairóba "bevándoroljon". Weitman megjegyezte, hogy Gáza kétmillió lakosa „egyiptom teljes lakosságának kevesebb mint 2 százalékát teszi ki, amely ma már 9 millió menekültet foglal magában. Egy csepp a tengerben."
A dokumentum vészjóslóan zárult: „Kétségtelen, hogy ennek a tervnek a megvalósulásához sok feltételnek egyszerre kell fennállnia. Jelenleg ezek a feltételek teljesülnek, és nem világos, hogy ez a lehetőség mikor merül fel újra, ha valaha is. Itt az ideje cselekedni. Most."
"Ha életben akarunk maradni, ölnünk kell, ölnünk és gyilkolnunk kell"
Bármennyire is barbárnak tűnnek ezek a javaslatok, azt tükrözik, amit sok izraeli tisztviselő magánkívül motyog, és amit legalább egy korábbi kormányvezető nyíltan hirdetett a palesztin "probléma" altruista megoldásaként.
„Óriási kiterjedésű, szinte végtelen tér van a Sínai-sivatagban, közvetlenül a Gáza túloldalán” – hangoztatta Danny Ayalon volt izraeli külügyminiszter-helyettes a javasolt Weitman mögött meghúzódó népirtó cionista logikát az Al Jazeera Marc Lamont-nak adott interjújában. Hegy. „Az ötlet az – és nem ez az első eset –, hogy nyílt területekre mennek majd, ahol mi és a nemzetközi közösség elkészítjük az infrastruktúrát – tudod, 10 város élelemmel és vízzel – akárcsak a menekültek számára. Szíriából”.
2004-ben Arnon Sofer, a Haifai Egyetem cionista demográfusa közvetlenül Ariel Sharon kormányának mutatta be a Gáza elszigetelésére vonatkozó részletes terveket. Ez magában foglalta az izraeli erők teljes kivonását a területről, valamint egy szigorú megfigyelési és biztonsági rendszer kiépítését annak biztosítására, hogy semmi és senki ne lépjen be vagy távozzon a cionista beleegyezés nélkül. Örökös vérfürdőt jósolt:
„Amikor 2,5 millió ember él egy lezárt Gázában, az emberi katasztrófa lesz. Azokból az emberekből még nagyobb állatok lesznek, mint ma… Szörnyű lesz a nyomás a határon. Szörnyű háború lesz. Tehát ha életben akarunk maradni, ölnünk kell, ölnünk és gyilkolnunk kell. Egész nap, minden nap… az egyetlen dolog, ami aggaszt, az az, hogyan biztosíthatom, hogy a gyilkosságokat elkövető fiúk és férfiak hazamehessenek a családjukhoz, és normális emberek legyenek.”
Az Intézet világos és egyszerű elképzelést terjesztett elő a Sofer által javasolt cél elérése érdekében. A siker érdekében a palesztinoknak csak le kell tenniük a fegyvereiket, és el kell indulniuk az állandó száműzetés sivatagába.
MB: Róma politikai rendszere a zsidó uralom szöges ellentéte volt, amely nem ismer más formát, mint a népgyűlölet általi kormányzás – amelyet a Tóra ír elő –, és ezért a holodmorral: különböző népek hívása volt, és potenciálisan ellenséges. hogy valami nagyszerűt csináljunk együtt. Amikor leigázta a környező népeket, kezdve a latinokkal, „Róma egy nagy létfontosságú vállalkozásra gyűlt össze, amelyben mindenki együttműködhetett. Róma „alatt” lenni azt jelentette, hogy beléptünk egy egyetemes szervezeti projektbe, egy felsőbbrendű jogrendszerbe, egy csodálatra méltó közigazgatásba, egy Görögországtól kapott ötletkincsbe, amely kiváló fényt adott az életnek” (Ortega y Gasset)
Beküldte: Enid
Itt meg a héber változat: https://drive.google.com/file/d/1e8ytZWVQyt1XncFPeDT9n1RoD_mZJRUk/view
-
ASUMHARI- 2023. 11. 13. 22:25
-
szabir- 2023. 11. 14. 09:39
-
Felforgato- 2023. 11. 17. 11:13