Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.

Amerika államkapitalista-kriptokommunista rezsimje

Amerika államkapitalista-kriptokommunista rezsimje
 Ehhez én ugyan nem értek, de talán érdemes elgondolkozni az írás tartalmán.

 A "Harcunk.info" weboldalon jelent meg, Gazdag istván elemzése vagy agymenése - majd ti eldöntitek melyik!

 Igaz, hogy döntésre csak azok képesek, akik gondolkodni és elemezni tudják a tartalmat, de még akkor se biztos, hogy helyes lesz a döntésük. 

 Most mutasd meg mit tudsz kis szücs, ez nem csak sós hús, de rágós is!

 

A szabadpiaci kapitalizmus legfőbb jellemzője az, hogy a gazdasági szereplők között sikerorientált verseny zajlik, és az állam közvetlenül nem avatkozik bele a gazdasági folyamatokba. Amerika ezt már régóta feladta, és helyette államkapitalizmust gyakorol, amelyben a Fed (központi bank) jutalmazza a haverjait, akár sikeresek, akár nem.

Az 1913-ban létrehozott Fed az amerikai kormányzat fölötti finánctőkés uralom tényleges hajtóereje, amely uralom a Fed-egypártrendszer keretében valósul meg.

Amerikát már Oroszország előtt elfoglalták a bolsevikok, az amerikai államkapitalizmus ugyanis valójában egy alacsony fokú, álcázott kommunizmus. Legfőbb jellemzői: az államnak jelentős befolyása van a hitelek és beruházások elosztása felett; a nagyvállalatok érdekeinek védelmére és előmozdítására törekszik a fogyasztók érdekeivel szemben; a kormány irányítja a gazdaságot, és lényegében úgy viselkedik, mint egyetlen hatalmas vállalat, maga is ellenőrző részesedést birtokolva vállalatokban. Az irónia az, hogy éppen most vagyunk tanúi az amerikai államkapitalizmus bukásának.

A dollár mögött álló valódi erő a birodalmi hódításból és a második világháború után a győztesek által bevezetett gazdasági szabályok és intézmények létrehozásából származott. Egyesek globalizmusnak vagy neoliberalizmusnak nevezik ezt a rendszert, amely ugyanazt a programot jelenti: a világnak amerikai dollárban kell kereskednie, adósságait amerikai dollárban kell nyilvántartania, liberalizálnia kell a piacait, és kölcsönöket kell felvennie gyakran uzsorásfeltételek mellett az amerikai bankároktól. Ezt az új rendet az 1944-es Bretton Woods-i konferencián hozták létre, amikor is 44 nemzet megalapította a Nemzetközi Valutaalapot (IMF), ez egy dollárközpontú, ragadozó hitelstruktúraként működik. Washington végtelen lehetőségek birtokában találta magát Németország és Japán ipari nagyhatalmának katonai leigázása, a megbízható amerikai gyártóbázis birtoklása és Nagy-Britannia vazallus állammá való lesüllyedése után. Megszületett a „szabályokon alapuló liberális rend”, amelyben Washington hozza a szabályokat, és ha jónak látja, megszegi őket.

Mára azonban Amerika gazdasága végzetes spirálba került, éveken belül fizetésképtelenné válhat, miközben Kína folyamatosan tovább gyengíti az olajdollárt, mert az ellenfele ütőerét akarja elkapni, nem pedig Tajvant. Alig egy évtizedre vagyunk a világrend teljes átrendeződésétől és a világgazdaság lehetséges összeomlásától, és az emberek továbbra is azt hiszik, hogy az USA valamiféle ezeréves birodalom, holott már most sem tud elég katonát toborozni a háborúihoz. Kiderült, hogy a legtermékenyebb, vagyis fehér polgárait az állam ellenségeként kezelni talán nem a legjobb politika. A bankárok szeretik a szegény retardáltakat, akik nem tudnak tisztességes bérből megélni, mert tudják, hogy az amerikai kormány azzal kecsegteti őket, hogy még több adósságot vállal (amiből ők profitálnak), és a szegény retardáltak még több személyi hitelt vesznek fel (amiből szintén ők profitálnak).

Papíron az amerikai munkavállalók a világ leggazdagabbjai közé tartoznak, átlagjövedelmük évi 55-60 ezer dollár, de ez egy politikai szám, amely nem tükrözi a valós életszínvonalat. A vásárlóerő-paritással (PPP) korrigálva egy orosz munkavállaló, aki évi 19 200 dolláros átlagfizetést kap, nagyjából ugyanazt az életmódot engedheti meg magának, mint egy amerikai munkás, aki évente 62 ezer dollárt keres. Az átlagos amerikai háztartásnak csaknem 130 ezer (összesen 17,5 ezer milliárd) dollár az adóssága, ennek növekvő része a hitelkártyáktól való függőségből származik. Az amerikai adófizetők egyedül a 2021-es pénzügyi évben 562 milliárd dollárt fizettek az adóhatóságnak kamat formájában csak azért, hogy a saját valutájukat a semmiből, kötvényadósság formájában 562 milliárd dollár értékben adják ki.

Hogyan is működik ez? Az amerikai kormánynak valutára van szüksége, az amerikai kincstár kötvényeket nyomtat, a Fed bankjegyeket hoz létre a semmiből, majd az elsődleges kereskedők megvásárolják az említett kötvényeket az amerikai kormánytól, amelynek immár új valutája van, amelyet a Fed bankjai hoztak létre a semmiből, az amerikai adófizetők pedig kamatot (és tőkét) fizetnek az említett amerikai kötvények után, valamint díjat a Fed részvényeseinek, az elsődleges kereskedőknek (a nagybankoknak). Ez az amerikai államadósság „közkiadások” része, amikor egy nemzedék eladja országa és utódai jövőjét fenntarthatatlan és pazarló életvitelért, az utódaik pedig túl ostobák ahhoz, hogy ezt felismerjék, és újabb 2000 milliárd dollárnyi kölcsönt fognak felvenni erre a pénzügyi évre. Az amerikai adófizetőknek fogalmuk sincs róla, hogy a társadalombiztosítás, az egészségbiztosítás és a munkanélküliség után beszedett béradót arra használják, hogy speciálisan kibocsátott amerikai állampapírokat vásároljanak, és az amerikai adófizetőnek ezután kamatot számítsanak fel ezekre az amerikai állampapírokra, amelyeket a béradójukból vásároltak. Ezt nevezzük kormányon belüli adósságnak, ez az USA államadósságában szerepel az amerikai valuta kötvényadósság formájában történő kibocsátására fizetett egyéb kamatokkal együtt (ezeket nevezzük állami kibocsátásoknak).

 

A Fed-egypártrendszer létezése az emberek tudatlanságára támaszkodik, hogy elvakítsa őket a Fed 2008 óta folyamatos QE-politikája, vagyis monetáris „mennyiségi lazítása”, amely csak azokat a kudarcokat erősíti, amelyek a 2008-as globális banki összeomlást okozták. A Fed a monetáris politikát használja az eszközbuborékok felfújására, amelyek elsősorban a milliárdosoknak és a felső öt százalék zsákmánytulajdonosainak kedveznek. Ez utóbbiak kapják az eszközárak inflációját, az átlag amerikai pedig az árinflációt a lakásban, az élelmiszerben, az üzemanyagban és még sok másban. Az USA jegybankárai úgy tartották kordában a bérinflációt, hogy gyári munkahelyeket telepítettek a tengerentúlra, és tömeges bevándorlás formájában olcsó munkaerőt importáltak, a financializációt pedig arra használták, hogy tömegesen átvigyék a vagyont a középosztálytól a plutokratákhoz. Így az USA mezőgazdasági-ipari termelő gazdaságból mára szolgáltató-fogyasztó élősködő gazdasággá vált, amely olcsó vásárláson és drága eladáson, hitelezésen és pénzügyi spekuláción alapul, vagyis hosszú távon fenntarthatatlan.

 

Forrás itt: https://harcunk.info/elemzesek/amerika-allamkapitalista-kriptokommunista-rezsimje

 

Utószó: Szóhoz sem jutok /Gerry/

8 hozzászólás

Szólj hozzá

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
  • D
    Gazdag István kitűnő közgazdász és ha lehet mondani, még kitűnőbb gondolkodó. Nagyon jó írásai szoktak a Demokratában megjelenni (nem tudom, hogy most is ír-e még oda, mert már kb. két éve nem vásárolom ezt a hetilapot, ugyanis anyagilag nem engedhetem meg magamnak, nekem túl drága). Trump bukása után volt egy azt hiszem kétrészes cikksorozata arról, hogy ez a kesehajú himpellér mi mindent NEM valósított meg a négy éves elnöksége alatt abból, amiket megígért - azaz gyakorlatilag: semmit. Természetesen tételesen és bizonyítékokkal támasztotta alá, hogy jóformán semmit nem csinált a nagypofáján kívül. Kb. erre számíthatunk most is, ha majd hatalomra kerül.
    Mert - és itt vitatkoznék a cikkel - szó sincs arról, hogy az amerikai ÁLLAM irányítaná Amerikát.
    Amerikát ugyanis a nagyvállalatok, korporációk és főleg a nagybankok - élükön a FED-del - irányítják már réges-régen. Ehhez az amerikai állam-apparátus - élén a mindenkori elnökkel - csak jelentéktelen eszközök.
    Merő formalitások. Még a "piros gomb" megnyomása előtt is engedélyt kell kérniük a FED-től és a többi óriásvállalat vezetőitől!!
    Mára már köztudott és ezáltal közhely a FED megalapításának története.
    Sokáig én is borzadtam a történettől és hüledeztem azon, hogy hogyan lehetett elvenni az amerikai államtól a legalapvetőbb "főkegyúri" (királyi - legfőbb szuveréni) jogot, azaz a pénzkibocsátás jogát???
    Ma már nem csodálkozom, sőt természetesnek tekintem.
    Nem történt ugyanis más, mint az, hogy a kapitalista nagytőkés-korporációs gazdaság a saját kezébe vette a saját működését folyamatosan "olajozó" pénz saját maga részére való biztosításának a jogát.
    Ahogyan a FED megalapításának idején az ipart túlnyomó részben eluraló gépipar is maga gondoskodott a gépeik működéséhez szükséges kenőanyagról, úgy ezt csak kiterjesztették a beruházásokhoz szükséges pénzre is, kb. a következő felkiáltással: "A faszé' kell nekünk kölcsönkérni a pénzt az Államtól??? - amikor mink magunk is csinálhatunk pénzt saját magunknak. És ezután csak kérjen az Állam tőlünk kölcsön pénzt, ha annyira kell neki, de fizessen utána nekünk kamatot, a kurva anyját az Államnak!!!".
    (By the way: én csak azon gondolkodom, hogy nálunk eddig még miért nem Mészáros Lőrinc, Tiborc István, Csányi Sándor, Gattyán György és (bűn)társaik bocsátják ki a magyar(nak mondott) pénzt, mondjuk méticsága néven???? :)))))))))))))))))))))) És mondjuk egy méticsága érne 10 fabatkát, 1 fabatka meg 100 szocskát??? kérditek, hogy milyen szocskát??, hát: lófa....át!! És mondjuk egy zsömle lenne 20 szocska (de sose feledjétek Bucigyuri mondását: nem a zsemle kicsi, hanem a pofátok nagy!!).
    Természetesen a dollár-FED-pénzrendszer azóta abszolút önjáró lett és kiterjedt az egész világra.
    De hát nem tudott NEM KITERJEDNI!!!
    Mert amikor eluralta a Világot, akkor sehol máshol nemhogy ezen a (szőlőszem)bolygón, de még az egész Naprendszerben sem volt még csak hozzá sem fogható akkora ipari hatalom, mint az USA!!!
    És ez hosszú évtizedekig így volt, és még most is így van, minden kínai felemelkedés dacára is.
    Mi volt még, ami ezt a helyzetet elősegítette?
    Egyrészt az USA geopolitikai helyzete. Az USA ugyanis gyakorlatilag egyetlen hatalmas hadihajó (repülő-, és rakétahordozó) a világtengereken. Tehát a földrajzi helyzete iszonyatosan jó.
    Másrészt a nyelve, ez a végtelenül leegyszerűsített és primitív nyelv, az angol - amely a tűrhető kommunikáció szintjéig minden más nyelvnél milliószor könnyebben megtanulható -, és ezáltal egyértelműen mára a "lingua franca" lett.
    Ha ebből a szempontból nézzük Kínát, akkor Kína egyik alapvető feltételnek sem felel meg: egyrészt menthetetlenül szárazföldi - kontinentális - ország. Másrészt a nyelve gyakorlatilag megtanulhatatlan a világ minden más nációja számára, legalábbis felnőttkorban már szinte lehetetlen elsajátítani.
    Úgyhogy az a helyzet, hogy ha nem lenne az USA, akkor - ki kéne találni a Világ számára, mert annyira nélkülözhetetlen.
    Lehet ezen vitatkozni, lehet vészt jóslani, hogy összeomlik hamarosan, kardjába dől, annyi neki - lehet.
    De - nem érdemes.
    Nem fog összeomlani.
    És Kína nem lesz világhatalom, nem lesz a világ ura. Mert a saját, át nem hágható, korlátai miatt nem tud azzá lenni. Soha, semmikor.
    Az nagyon is elképzelhető, hogy az USA át fog menni egy 1929-33-as gazdasági válságon.
    De.
    De fel fog állni, mert nem tud NEM FELÁLLNI!!!
    A Világ fogja elvárni - sőt könyörögni neki -, hogy tápászkodjék fel.
    És fel fog.
    Kína pedig csöndben elégeti az amerikai dollár-kötvényeit valamelyik erőművében és kussolni fog.
    És szállít majd tovább mindent az USA-nak, ahogy eddig is.
    The show must go on!!!
    And the show goes on!!!!!!!
    Utóirat:
    A szocializmusban volt egy vicc. Az amerikai elnöknek jelentik, hogy a kínaiak (ez még a Mao-Ce tung alatti kommunista Kínát jelenti) elkezdték vörösre festeni a Holdat. Kérdi az elnök, hogy hol tartanak a festéssel? Mondják neki, hogy kb. az egyharmadánál. Jó, majd gyertek vissza később, ha a 2/3-ad nál tartanak. Kis idő múlva jönnek és jelentik, hogy a kínaiak befestették vörösre a Hold kétharmadát. Jó, gyertek vissza, ha teljesen befestették - mondja az elnök. Nemsokára bánatosan jönnek és jelentik az elnöknek, hogy sajnos a kínaiak teljesen vörösre festették a Holdat. Oké - mondja az elnök - akkor most menjen fel két ember és fehér festékkel fesse rá, hogy: Coca Cola.
    És ez a SZOCIALIZMUSBAN volt egy vicc!!
    Van még egy a szocializmusból, ami ide kívánkozik, egyébként közgazdász-vicc:
    Kérdés: mi lesz akkor, ha a szocializmus/kommunizmus győz az egész világon??
    Válasz: egy kis kapitalista szigetet akkor is meg kell majd tartanunk, hogy legyen mihez igazítanunk az árainkat!!
    A két vicc csak annak rezignált belátásáról szól, hogy egyrészt a kapitalizmus mindent túlél másrészt, hogy mindenen felül kerekedik.
    "Nincs más út, csak az Isten útja!" - éneklik az István, a király rock-operában.
    Nos, 'nincs más út, csak a kapitalizmus útja!' - mondom - és nem éneklem - én, szintén rezignáltan.
    - 2024. 10. 05. 12:46
    • D
      Gondolom, hogy lejött, hogy mindezt végtelen keserűséggel írtam?? Mert lehetne egy megzabolázott kapitalizmus. Az elosztás demokratizálásával (egyfajta - jobb szó nincs rá - "egyenlősítéssel") - de nincsenek illúzióim: nem lesz ilyen. Nem lesz, mert maga a "tömeg" nem vevő erre. Nekik korbács kell. És meg is kapják. Ugyanis minden egyes tömeg ember valójávan jottyánit nem jobb a kizsákmányolóinál: ahogy egy bölcs írta (lehet, hogy én???): a szegényember olyan gazdag ember, akinek éppen nincsen pénze!
      - 2024. 10. 05. 21:29
      • R
        Könyvajánló: G. Edward Griffin - The Creature from Jekyll Island.  <br />By the way; A US az egy cég. aminek a hatásköre Washington állam Columbia kerületére terjed ki... a többi egybesült állammal szerződéses jogviszony útján gyakorolja a hatalmát. Lásd: Act of 1871  meg egy rakat legfelsőbb bírósági döntés indoklása...
        - 2024. 10. 09. 11:56
  • F
    Ez csak funkcionális variáció,igazából a BRICS országok egyesülést nem engedheti meg magának Amerika mert akkor minden piacának annyi,és akkor Izrael is sincs többé!
    Magyarán a lét a tét!KÖZEL -KELET ukránjai a zsidók csak eszközök a globalisták kezében.
    - 2024. 10. 05. 14:03
  • G
    Kelet ukránjai a zsido'k ??

    Na ez még senkinek nem jutott az eszébe!

    Hát akkor nem a farok cso'válja a kutyát az amerikai csoda demokráciában ?
    Ezek a "Globalisták"! az igazi urak, cso'válják a kutyát és a farkát is.
    De hát kik igazán ezek a nagy hatalmú Globalisták?
    Izrael esetében, hogyan nem a globalizmus dominál, sőt az egész globalista "Nyugat" éppen háborúra készül megvédeni, és megnagyobbítani a világ legsovinisztább fajtiszta országát?
    Marad a nagy kérdés: ki is az eszkőz, a zsido' vagy a globalista?
    - 2024. 10. 06. 11:01
  • A
    Szerintem fordítva van. Nem a gazdasági nagyvállalkozók jutottak olyan következtetésre, hogy pénzügyi dolgaikat úgymond maguk oldják meg, hanem a sokkal előbb létrejött pénzügyi konzorciumok, mondjuk nyugodtan, hogy a zsidó bankárok "intézték" úgy a pénzügyeket a világban, hogy az egész világgazdaságot felvásárolták.
    A pénzkibocsátási koncesszió csalással, átveréssel való megszerzésével, egyéb pénzügyi befolyás gyakorlással, esetleg érdek házasságokkal elérték a mai állapotokat, morzsákat hagyva az érdekeltté tett "segítőiknek". Politikai bábokat állítottak, akik a viszonylagos jólétüket féltve örökös kiszolgálóik maradnak. Ez a kiszolgálói réteg ragaszkodik az előnyeihez, árulását holmi nemzeti érdekek nem késztetik pálfordulásra.
    - 2024. 10. 06. 15:53
    • D
      Persze, a tyúk-tojás problémából valószínűleg a bankok voltak a kezdeményezők, mert ugye már akkor is a finanszírozás tőlük indult ki - de olyan összefonódások voltak már akkor is, hogy nehéz elválasztani, hogy ki kezdeményezte a "játékot". Az biztos, hogy mindegyik oldalnak jól jött, hogy a pénzkibocsátás jogát a saját kezükbe vették. És tagadhatatlan, hogy a zsidó származású pénzemberek eluralták a pénzügyi szektort már akkor is (mint mindig is). Elég elolvasni I. Henry Ford "A nemzetközi zsidó" c.könyvét és a Führer Mein Kampf-ját. De tanulságos olvasmányok e téren Marx Károly írásai is!!!
      - 2024. 10. 07. 14:25
  • G
    A " Tyúk - Tojás Probléma?

    "Add nekem egy ország pénzforgalma feletti uralmat, és nem érdekel , hogy kik hozzák a tőrvényeket a Parlamentben "
    Meyer Rothschild

    Hát ez nagyon pontosan a jelenre is érvényes !

    Ami viszont ránk, az áldozatokra vonatkozik:
    Nem a vízbe esés egy fulladásos halál oka.
    Azért pusztulsz el, mert valamit nem tudtál, és ma sem tudsz, és folyamatosan a vízben maradtál ?
    - 2024. 10. 08. 13:16
Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Bejelentkezés vagy Regisztráció az értékeléshez.
Felülmúlhatatlan! (0)0 %
Nagyon jó (0)0 %
Jó (0)0 %
Átlagos (0)0 %
Gyenge (0)0 %