Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.

Negyven éve nevelgette a KGB? – az eddigi legmeredekebb sztorit dobta be Trumpról egy új köny

Negyven éve nevelgette a KGB? – az eddigi legmeredekebb sztorit dobta be Trumpról egy új köny

De meglepő! Pedig nagyon is igaz, csak hát nem KGB, hanem zsidó ügynök, de persze a "Jó fajtából", ahogy a jóbik is, meg most Navalnij. Ilyen játék ez. Még Biden is lehet az.

A történet 1976-ban kezdődött, amikor Trump az első nagy manhattani ingatlanbizniszébe belefogott, és egy dollárért megvette a csődbe ment Commodore Hotelt a Park Avenue-n.


 

Ekkor környékezte őt meg Szemjon „Sam” Kiszlin (amerikai átírásban Semyon Kislin) orosz emigráns, a New York-i Joy-Led Electronics bolt társtulaja. Mellékesen pedig KGB-ügynök, aki amellett, hogy hazaköltözést tervező szovjet diplomatáknak, kémeknek adott el olyan tévéket, amik az Amerikán kívüli PAL/SECAM-szabványt is tudták, a boltját arra is használta, hogy rátaláljon beszervezendő vagy legalábbis megfigyelendő emberekre, és „előnyös ajánlatokkal” keresse meg őket.

Így tett Trumppal is.

A történet Craig Unger újságíró, főszerkesztő, több, a republikánusokat bíráló bestseller szerzőjének napokban megjelent új könyvében (pontos címe a cikk végén) szerepel, és – a könyv szerint legalábbis – tényleg csak a nyitánya egy negyven éven át húzódó sztorinak, amelynek a lényege, hogy Trump akár tudtán kívül, akár tudtával, de évtizedek óta a KGB embere, az oroszok pedig egy hosszú, negyven éven át tartó hírszerzési „nevelgetés” gyümölcseit aratták le az elmúlt években.

Azt, hogy Trump valamiképp közel áll Putyinhoz és az oroszokhoz, sőt, hogy akár be lehet szervezve, többen pedzegették az utóbbi években:

  • „Putyin beszervezte Trumpot a Oroszországi Föderáció ügynökévé úgy, hogy Trump maga sem tud róla.” (Mike Morell, volt CIA-igazgató, 2016)
  • „Trump Putyin hírszerzési eszköze.” (James Clapper, volt nemzeti hírszerzési igazgató, 2017)
  • „Trump teljesen Putyin zsebében van, viselkedése árulás.” (John Brennan, volt CIA-igazgató, 2018)

Most azonban először szólal meg a témában volt KGB-s is. Unger a könyvhöz volt KGB-ssel, CIA-sekkel, FBI-osokkal, ügyészekkel beszélgetett. Köztük egy kiugrott KGB-ssel, Putyin egykori osztálytársával, Litvinyenko volt barátjával, Jurij Sveccel (Yuriy Shvets). Őt idézve azt írja, mindezt nem úgy kell elképzelni, mint egy szuperkifinomult mestertervet, hanem úgy, hogy az orosz szolgálatok rengeteg helyre, rengeteg emberbe igyekeznek „befektetni”, és a nyugatiakkal ellentétben tudnak türelmesen várni, hátha egyszer majd beérik a munka. Trumpnál beért, jobban, mint bárki gondolta volna, igaz, hosszú időbe telt.

Tévékészülékektől az atomfegyverekig

1976-ban járunk tehát, az ifjú, nagyratörő amerikai üzletember tévék százait vette az orosz származású üzletembertől az újonnan szerzett hoteljébe, természetesen olyanokat, amiken a szovjet adást is lehetett nézni. Hogy miért tőle? Valószínűleg egy „előnyös ajánlat”, mondjuk alacsony ár miatt.

A KGB pedig közben megfontolhatta, érdemes-e Trumppal foglalkozni, és döntött: figyelni kezdte őt, már csak azért is, mert Trump ebben az évben találkozott egy szovjet érdekszférából, Csehszlovákiából emigrált nővel, Ivana Zelnickovával, azaz Ivana Trumppal, akit egy évre rá el is vett.

Miután a KGB több mint tíz jelentést összerakott Trumpról, lassan dönteniük kellett, beszervezik-e megbízható forrásnak vagy akár ügynöknek.

A szovjetek az üzletember narcizmusát, hiúságát és kapzsiságát igyekeztek kihasználni. Trump intellektuálisan bizonytalan volt, befolyásolható, hízelgésre fogékony, és szorongva várt valamiféle valódi intellektuális megerősítésre, a KGB pedig örömmel a kedvében járt.Az alacsony intelligencia nagy hiúsággal társulva a beszervezők álomkombinációja

– mondta erről Svec. „Mindenkinek vannak gyengeségei. De Trumpnál ez nem csupán gyengeség volt. Minden szempontból mértéktelen volt. A hiúsága is mértéktelen. A narcizmusa is mértéktelen. A kapzsisága is mértéktelen. A nemtörődömsége is mértéktelen” – mondta a volt KGB-s.

A 80-as évek közepére Trump például meg volt róla győződve, hogy az atomfegyverekről többet tud, mint bárki az országban, és a New York Timesnak meg a Washington Postnak is azt nyilatkozta, hogy neki kéne letárgyalnia a nukleáris leszerelést.

Moszkvai út után egy furcsa reklám

Ez volt a KGB-nek a jó alkalom a nyitásra. Elkezdtek azzal hízelegni neki, hogy egy nap szuperjó politikus lesz az unortodox megközelítésével.

„Ilyen embereknek kéne vezetni az Egyesült Államokat! Aztán együtt megváltoztatni a világot! Tegyük félre az ellenségeskedést, legyünk barátok!”

1987 januárjában az orosz nagykövet Moszkvába is meghívta Trumpot azzal a felkiáltással, hogy közösen vizsgálják meg egy Trump hotel építésének lehetőségét, merthogy a nagykövet imádja a tornyot, odavan érte

Trump 87 nyarán járt Moszkvában. Az akkori útról Trump 2016-os megválasztása után nem egész tíz órával, november 9-én, 18.54-kor meg is jelent egy interjú a Moszkovszkij Komszomolecben az akkori nagykövet lányával, Natalja Dubinyinával, aki részletesen mesélt a körülményekről.

Mintha csak üzenni akart volna a KGB: nem felejtettünk. Kamuzunk továbbra is a viszonyunkról, de emlékszünk mindenre, és te is tartsd magad a meséhez.

Natalja Dubinyina minden bizonnyal maga is kém lehetett akkoriban, legalábbis több közvetett bizonyíték utal erre. Ez azért fontos, mert ez azt jelenti, hogy Trump első hivatalos kapcsolatfelvétele az oroszokkal a KGB hírszerzésén keresztül történt, ami azt jelenti, hogy a további kapcsolatfelvételeket is a KGB intézte, és egy nagy művelet része lehetett.

Svec most elmesélte, hogy épp aktív KGB-sként ücsörgött az irodájában 1987 szeptemberében (alig valamivel vagyunk Trump moszkvai útja után), amikor jött egy KGB-s belső távirat a dezinformációt, propagandát intéző részlegtől az egyesült államokbeli működést illetően. Az üzenetben a KGB örömét fejezte ki egy sikeres elemző-beszervező munkáról. Az illető személyazonosságát nem árulták el, de egy sikeres eredményt igen: az új ember három nagy amerikai újságban jelentetett meg egész oldalas hirdetést arról, hogy Amerikának be kéne fejeznie azt, hogy Japán és a Perzsa-öböl védelmére költi a pénzt.

Az üzenet jól jött az oroszoknak: éket ver szövetséges országok közé, és az amerikai külpolitikai kontroll visszaszorítását szorgalmazza az oroszok által is érdeklődéssel figyelt területeken. A KGB sem fogalmazhatta volna meg hatékonyabban.

A hirdetést egy 41 éves ingatlanmogul finanszírozta, Svecnek akkor még ismeretlen volt a neve, amely úgy hangzott, hogy Donald Trump.

Mindezek után Trump több tévéinterjúban utalgatott arra, hogy indulna az 1988-as elnök-előválasztáson Bush ellen, ám aztán mégsem tette.

A tévés visszatér

A következő évtizedekben Trumpot sorra mutatták be az újabb és újabb szovjet/orosz üzletembereknek, hivatalnokoknak. Trump épületeiben lakást venni megszokott pénzmosási módszer lett az orosz maffiának. Ezzel és más szürkezónás bizniszekkel és pénzköltéssel több csődtől is megmentették a nem mindig sikeres üzletember Trumpot, állítja a könyv.

1999-ben egy Pulitzer-díjas újságíró, Knut Royce egy cikkben kifejtette, hogyan szerezte Kiszlin a vagyonát Amerikában, és idézett benne egy FBI-dokumentumot, amelyben az amerikai szövetségi nyomozók az orosz maffia emberének nevezték Kiszlint. Kiszlin végig tagadta a vádakat.

A 2000-es évek elején Trump üzlettársa lett egy ingatlanüzletben egy gazdag szovjet emigráns, Tamir Szapir, aki történetesen Kiszlinnel társtulajdonos volt a tévéboltban pár évtizeddel azelőtt, továbbá egy kazahsztáni születésű üzletember, Tevfik Arif.

Unger arról is ír, hogy a Trump és Oroszország közötti kapcsolatokat Jeffrey Epstein is olajozta. A Trump és Epstein két évtizeden át tartó „munkakapcsolatáról” és barátságáról szóló fejezetből egy hete a Vanity Fairben jelent meg egy hosszabb részlet, leírva, hogy rengetegszer fonódtak össze a dolgaik, partiztak együtt, utazgattak Epstein repülőjén a „pedofilszigetére” olyan lányok, akik Trump szépségversenyein indultak, köztük a Szovjetunióból érkezett fiatal nők. Egyikük, a Trump barátjaként emlegetett Anna Malova egy ideig a Trump Towerben lakott.

Megint egy orosz

A barátságuknak 2004-ben lett vége, ebben a történetben is szerepelt orosz. Epstein kinézett magának egy eladó óceánparti palotát Palm Beachen, a Maison de l’Amitié-t (A barátság házát). Elvitte oda Trumpot, majd nem sokkal később meglepődve látta, hogy Trump az ő ajánlatára ráígérve, 41 millió dollárért elvitte az orra elől az ingatlant. A vásárlást a Deutsche Bank finanszírozta, amely bank máskor is adott kétes kölcsönöket Trumpnak. Epstein dühét csak fokozta, mikor azt látta, hogy Trump nem sokkal később 125 millióért piacra dobta a palotát.

Epstein és Trump nem beszélt többé. Sőt: Epstein perrel fenyegetőzött, majd a Palm Beach-i rendőrség vizsgálódni kezdett a fiatal lányok miatt Epstein ellen. Epstein biztos volt benne, hogy Trump intézte el a nyomozást, és onnantól kezdve nem volt túl diszkrét, ha Trumpról kellett beszélnie, vagy fotókat mutogatnia bizonyos körökben Trumpról és őt körülvevő, alulöltözött fiatal lányokról.

Trump a palotát végül egy orosz oligarchának, a vadregényes életű Dmitrij Rubolovjevnek adta el 96 millióért 2008-ban. Rubolovjev soha nem költözött be.

Amikor Epstein házát megszállta az FBI, akkor sok kompromittáló felvételt találtak milliárdosokról. Trump neve pedig 16 különböző telefonszámmal volt beírva Epstein legendás „fekete könyvébe”, amelyben az ügyfélkörét tartotta nyilván.

A könyv pontos címe: „American Kompromat: How the KGB Cultivated Donald Trump, and Related Tales of Sex, Greed, Power, and Treachery”, azaz kb.: Amerikai kompromat: Hogyan nevelte ki a KGB Donald Trumpot, és kapcsolódó történetek szexről, kapzsiságról, hatalomról és árulásról
https://telex.hu/kulfold/2021/01/30/donald-trump-kgb-beszerveztek-40-eve-oroszorszag-putyin

13 hozzászólás

Szólj hozzá

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
  • G
    Trump és az "Oroszok"?

    Izrael mai lakosságának 51.6 százaléka askenázi, azaz "orosz" származék. Az ország vezetésének szinte minden területén, ezek az "oroszok" vannak. Ezek a harcias "oroszok" vívták, ügyeskedték ki, hogy két világháborút is kirobbantva, Palesztinából Izrael lett.

    Már maga az a tény, hogy Trump egyáltalán New York-ban sikereket ért el, pénzhez jutott és nem volt "orosz" nagyon különös, gyanús.
    Egész üzleti, családi, politikai élete, a filoszemitizmus olyan gusztustalan csúcsát jelenti, amellyel még nem találkoztunk előtte, bár voltak szép példányok.

    Craig Unger jól ír, tudja a részleteket, hiszen maga is "orosz"
    Hozzá tenni csak annyit lehet: "ra ra rasputin, russia famous ..........oh those russians!"
    - 2021. 02. 04. 11:02
  • V
    Állítólag a táska még nincs meg, de már a gombot nyomogatnák.
    Az Egyesült Államok szerint reális lehetőség egy nukleáris háború Oroszországgal és Kínával
    https://index.hu/kulfold/2021/02/04/u...orszaggal/
    - 2021. 02. 04. 11:38
  • Gerry
    Rosz helyen születtem. Angol nyelvterületen kellett volna a világra jönnöm... és nekem megírnom ezt a könyvet.
    Nem azért mert igaz (vagy nem) a tartalma, hanem azért mert el fognak adni belôle néhányszázezer vagy millió példányt amit aztán - mint Bestseller - mindenki felteszi a polcára.
    Milliomos lettem volna, ha...

    .Ha, ha, ha... - vagy mégsem? Most jut eszembe, hogy az olvasás már nem divat... manapság már senki nem vesz könyvet. Vagy csak kevesen (azokat is a torrentekrõl töltik le ahogy én is).

    Na mindegy - úgyse lett volna kitartásom megírni "+1 szennyirodalmat" ...

    Most pedig leülök a sarokba gondolkodni, hogyan - mi van? Ne röhögj már ki! Igenis, szoktam gondolkodni. - szóval törni fogom a fejem, hogy lehetnék rövid idõ alatt milliomos. A bitcoinra már kezdenek rászálni a "felsõbb hatalmak", filmszinésznek se mehetek, mert az az idõ amikor szép voltam és férias már elmúlt (na jó még nem egészen, de már nem olyan fontos a dolog), feltaláló se lehetek, - ami különben is veszélyekkel jár, lásd Tesla is csak most lett autómárka, de akkor mit tegyek? Bankrablás? - Nem értek hozzá, talán mint informatikus, feltörni a svájci UBS-t? Nem jó, az amerikaiak állandóan azt figyelik. Deutsche Bank se jó, mert ott csak "utánam a vízözön" van a páncéltermekben, csak a nép még nem tudja. Pedig ha gondolkodni is tanultak volna... áh, de nem fognak. A népek nem gondolkoznak csak bambulnak.

    Na jó, akkor marad az utolsó lehetõség: - Irok ide valami baromságot és nemsokára meglátom a reagálásokból (reagálákevésbõl?) ki/k/nél húztam ki a gyufát... De nem igazán zavar, ha nem tetszem az úri közösségnek, mert az utóbbi idõk hozzászólásai se voltak jobbak ezen az oldalon mint ez a néhány brilliáns gondolat amiket én legalább a saját fejembõl ástam ki.
    Bocsi!
    Hihihi
    - 2021. 02. 04. 11:51
    • Vero6
      <p>Te Gerry! Vagyunk igy ezzel a miért nem születtünk jó helyre-vel egypáran. A szépségiparról lecsúsztunk, már semmi sem a régi. </p>
      <p>Hacsak nem nösülsz be a NER-be, sz@r itt már minden. 🤣</p>
      <p>Nincs ott valami jobb hely amit meg lehetne hack-elni? A Cern... vagy mondjuk a Vatikán bankja? Az igaz nemrég volt valami pitty-putty ott is. De pont azért. Hátha úgy gondolják kétszer nem csap ugyanoda a mennykü. </p>
      <p>😇</p>
      <p> </p>
      - 2021. 02. 04. 14:01
    • M
      szervezél svájci öreg fiu motoros turákat--milliomos ugyan nem leszel de bulinak jo buli....
      - 2021. 02. 04. 20:10
  • vian
    Fel merem vállalni (sőt), hogy a megfelelő helyre születtem. Ami viszont nem fair, hogy a megbeszéltekkel ellentétben, a körülményeket (valakik) önhatalmúlag derasztikusan megváltoztatták. Ebből "balhé" lesz, ha visszajutok az eredethez.
    Nem tetszik
    - 2021. 02. 04. 16:44
  • J
    Milyen különös, hogy Trampli hónapokig tartó választása kampánya és Killaryvel folytatott durva marakodásal idején senkinek sem jutott eszébe feltárni a múltjából valami botrányos esetet, cselekményeket. Akkor tiszta volt, mint a szűz hó, most pedig, hogy nem akar megválni a hatalmától, é érezhető még a tömegek általi támogatottsága, elővették ellene a legnagobb ütőkártyát, feltételezett kapcsolatát az oroszokkal. Ha még erre sem harap rá az amerikai polgár és a világ, akkor cipelheti tovább a bőröndöt. Ráadásul ezzel a bedobott témával két legyet ütnek egy csapásr. Két nagyhatalaom vezetőjét sározzák be egyszerre. Má csak az a kérdés, hogy a világ legszervezettebb titkosszolgálata, az amerikai és az odaáti párja hogy-hogy nem tudott erről semmit?
    - 2021. 02. 04. 17:36
    • mentsvar
      Ha nagyhatalom lennék, úgy csinálnám mindig, hogy mindkét bábu az én madzagjaim végén mozogjon. Nagyobb annak a valószínűsége, hogy magyarhoz hasonlóan amott is mindegy, hogy kire szavalzol, mert ugyanott vagy vele. Ha meg volna egy téma, amit mondani akarnék, a legbiztosabb módszer, ha két kurzus egymás elleni vitájaként közlöm, nem pedig egyenesen. Így működik az emberi psziche.

      Azaz, bide és trunp ugyanazon hatalom két figurája a színházban. Lásd Orbám vs Gurcsámy
      - 2021. 02. 04. 18:39
      • Gerry
        Nincs új a nap alatt - ezt a zsidók már évtizedek óta így csinálják. Ha be akarsz társulni melléjük akkor szerezz be egy miskároló kést a magad számára és nevezd át magad Csalárd Szegedinek!
        Aua!
        - 2021. 02. 04. 19:27
  • Posta Imre
    Na, ha már mindenki ügynök (és ezt most egy KGB-s mondja, nem én, aki nem vagyok ügynök), akkor most mi van? Ha valaki Putyinra mondja, hogy KGB-s, akkor sem téved. Miért ne lehetne akár Merkel, vagy Borisz, esetleg Macron is az? Van valakinek kifogása ellene? Még netanjahuról is kiderülhet, hogy mielőtt a moszad, már akkor kgb..., de orbán viktorról mi a véleményetek? Fel sem merül a gyanúja, hogy, vagy esetleg de mégis?
    - 2021. 02. 04. 21:50
    • S
      Orrsós lehet kettő is. Ha van kettős állampolgár, akkor kettős zügynök miért ne?
      - 2021. 02. 04. 22:58
  • W
    Nem árt a helyén kezelni ezt az írást, gondolom nem sokan nézték meg honnan is van a forrás... Craig Unger CNN...
    - 2021. 02. 05. 00:09
  • vian
    Mi van akkor, ha itt már mindenki mindekinek az ügynöke és egyben klónja is???
    Hihihi Jaj ne! Nézem
    https://www.youtube.com/watch?v=7aC3W...aC3WJOCg2w
    Hihihi
    aztaq..a ez NEM színház, ez már sebesen forgó körhinta
    Aua!
    - 2021. 02. 05. 01:51
Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Bejelentkezés vagy Regisztráció az értékeléshez.
Felülmúlhatatlan! (0)0 %
Nagyon jó (0)0 %
Jó (0)0 %
Átlagos (0)0 %
Gyenge (0)0 %